Nahoru ]

Mrzne...

 

Vítám vás v novém týdnu. Co mne zaujalo minulý týden, krom zimy jak v Čeljabinsku na nádraží? Inu určitě tato zpráva: Prohlášení informatiků Úřadů práce ČR k současnému stavu na ÚP ČR. Vím, že laik bizarnost zprávy neocení, ale já jsem po přečtení skutečně v šoku... Tak neskutečný bordel, nesystematičnost a pohrdání logikou jsou možné skutečně jen a pouze v naší zemi. Bylo by to všechno spíše k smíchu, kdyby bordelu, popisovaném ve zprávě, nebyla  svěřována naše osobní data.

Jsou dny, kdy se nevede nic. Noha se z postele netrefí do pantofle, ale přímo na záda milovaného pejska, který vás leknutím kousne do lýtka, káva neteče z konvice do šálku, nýbrž přímo na čistou košili, a když dojdete k metru, zjistíte, že doklady jste nechali doma, jenže sotva se vrátíte, pochopíte, že jste je nezapomněli, ale ztratili. I s klíči.
Někdy je to ale přesně naopak. Člověk vstane svěží a s příjemnými vzpomínkami na sen, co se mu právě zdál, včerejší rýma přes noc beze stopy zmizela, vajíčka uvaříte přesně nahniličku, přítelkyně, s níž jste se předtím pohádali, volá sama a prosí o odpuštění, trolejbusy a autobusy přijíždějí, sotva dojdete na stanici, a nakonec si vás v práci zavolá šéf, aby vám řekl, že vám zvedne plat a ještě přidá mimořádnou prémii.
Takových dní se bojím nejvíc. Staří Řekové zkrátka měli pravdu - není dobré dráždit osud přílišným zdarem. Král Polykratés věděl, co dělá, když hodil prsten do moře, ale když moře takovou oběť odmítne, možná stojí za to uříznout si prst - třeba příroste. Pokud ovšem nejste rozené dítě Štěstěny, které si životem vykračuje lehkými kročeji povaleče, měli byste se šťastných dnů bát. Není divu, že život se tak nápadně podobá pruhovanému vězeňskému oblečení. Když vás ale zrovna teď stíhá smůla, znamená to, že zítra budete mít štěstí.

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


K následujícímu článku pouze následující. Už od léta se těším až se ruští vědci provrtají do jezera Vladivostok a dumám, zda dopadnou jako vědci v knize H. P. Lovecrafta "V horách šílenství" :-) No a když už je konečně rozluštění blízko, nastane toto... A nebo že by už..... :-))))

Co se stalo s ruským týmem, který hloubil vrt v „mimozemském“ jezeře Vostok v Antarktidě?

Američtí výzkumníci nemají už šest dnů žádné spojení se skupinou ruských kolegů, kteří provádějí vrt v antarktickém podzemním jezeře Vostok. Mezinárodní tým chtěl proniknout k hladině jezera a prozkoumat obsah této „obří zkumavky“, která je neprodyšně uzavřená už milióny let.

A ještě jdnou zde: http://zpravy.idnes.cz/na-antarktide-se-odmlceli-rusti-polarnici-radiove-ticho-trva-uz-tyden-1kt-/zahranicni.aspx?c=A120204_155517_zahranicni_jw


FBI: Vaše soukromí na internetu je považováno za podezřelou aktivitu


Pokud použijete Internet na veřejném místě, měli byste raději tolik soukromí, kolik je jen možné? Nyní to z vás činí potenciální teroristy. Podle FBI se nyní soukromí u Internetu považuje za podezřelou aktivitu. Jste-li venku na veřejnosti a pokoušíte se zabraňovat slídilům, aby koukali na vaši počítačovou obrazovku, tak by tito podle FBI o vás měli nashromáždit tolik informací, kolik jen mohou, a poté je okamžitě ohlásit úřadům. Jestli vám to připadá naprosto totálně směšné, tak nejste sami. Milionům Američanů už dělá těžké starosti tím, jak se ve spojených neustále rozšiřuje definice „podezřelé aktivity“. Bohužel federální vláda nyní rozbíhá všeobecný pokus, aby z nás všech udělala špehy, co budou sledovat jeden druhého. Všude po celé Americe Ministerstvo domácí bezpečnosti provádí a propaguje kampaň „Když něco uvidíš, tak to řekni“.


Skutečná situace v Sýrii


Zkrátka a dobře - potřebovali by tam naházet pár humanitárních bomb, aby poznali jak vypadá skutečná a laskavá demokracie... Nicméně na tom se už úspěšně pracuje.


Tereza Spencerová: Masakry v Sýrii jako irácké zbraně hromadného ničení?

Sýrie se po několika dnech a týdnech relativního nezájmu světových médií znovu dostává do středu pozornosti, a to hlavně kvůli zprávám o masakrech, kterých se mají dopouštět vládní jednotky na civilním obyvatelstvu.  Dneska to lítá opravdu hodně: izraelský Haarec píše o 200 mrtvých, Al Džazíra o „stovkách“ (to vše s odvoláním na jakési záběry z YouTubu) a Literárky dokonce o více než třech stovkách…


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 8.2.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Pozor na úterní úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 5.2.2012