Nahoru ]

Modelky v ateliéru...
V prosinci jsme se setkali v ateliéru s modelkami Nikolou a Anetou. Kromě benátské masky jsme jako dekoraci využili i naši psí princeznu.

 

Vítám vás v novém týdnu. Co mne nejvíce zaujalo v týdnu minulém? Inu co jiného, než snad nejdebilnější právní předpis, který zatím EU spáchala - dohodu ACTA.
Zajímavé čtení najdete v tomto článku: Vedoucí ACTA v EU odstoupil pro znechucení nad neúctou k občanům.

 Pokud se dá věřit Borghesovi, tak se všechny náměty, a tudíž i veškeré události světa dají snadno shrnout do tří základních schémat: Je to cesta za pokladem, obléhání nebo obrana pevnosti a cesta domů. Někteří skeptici tenhle seznam doplňují ještě sebevraždou a pedanti zase mluví hned o tuctu archetypálních příběhů. Poťouchlíci rádi zdůrazňují, že ona zlatá tři témata pojednávají o lásce, o Indiánech nebo o Novém roce. Borghes by se nejspíš nehádal, protože láska je cesta za pokladem, bojovní Indiáni a bitva o pevnost k sobě taky nerozlučně patří, no a jen těžko bychom hledali něco, co by se dalo srovnat se silvestrovskou nocí. A když, tak snad návrat domů, jiného nic.
V dobrém příběhu všechny tyto náměty přicházejí pěkně jeden po druhém. Odysseus se vypraví za pokladem, obléhá Tróju a pak pluje domů. Ivan-carevič putuje pro jablka mládí, vykrádá hrad Kostěje Nesmrtelného a nakonec se vrací ke svému tatíčkovi. Vlk postupně útočí na tři prasečí domečky a pak musí potupně odtáhnout s nepořízenou.

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Má snad levitace stolu něco společného s lifterem ?

Mezi méně známá historická fakta patří skutečnost, že v 19. století a na počátku 20. století v rámci tehdej­ších vědeckých experimentů byla pozorována spontánní levitace stolu a jiných těžších objektů, pro kterou se nenašlo žádné vysvětlení, tedy z našeho současného pohledu žádná vědecky přesná, exaktní interpretace. I dnes se však můžeme sporadicky setkat s paralelou takovéto levitace při pozorovaných projevech fenoménu zvaného poltergeist, které bulvární plátky prezentují jako „strašení v domech“, kdy dochází k levitaci (vznášení se) všelijakých objektů o nejrůznější hmotnosti, od krabičky zápalek až po těžké stoly.


Sedm nejznámějších tváří z Marsu

Je až s podivem, kolik zajímavých lokalit s podivnými útvary se nalézá na Marsu. A přitom se veřejné mínění specializuje jen na jednu z nich, na tvář z oblasti Cydonia. Jenomže takovýchto míst je tam daleko víc! Zde bych se chtěl zaměřit na tzv. tváře z Marsu. Vím, že jich tam už bylo profesionály i amatéry už objeveno minimálně sedm. A tak bych je zde chtěl čtenářům blíže představit.


Video obrovské propadliny v Dagestánu z 19.1.2012

Pikantní jsou i znepokojivé zvuky šířící se jakoby z této jámy...


 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 1.2.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Urana a Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Pozor na velmi problematický vliv Venuše a Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 29.1.2012