Nahoru ]

Fotografie z labských mokřadů kousek za Nymburkem...

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za redukovanou aktualizaci bez horoskopu. Konečně i mne dostihla nějaká viróza a prskám a smrkám a nemám nejmenší chuť se zabývat astrologickou předpovědí :-). Zajímavé jak banální rýma člověku omezí jak obzory, tak i zájem o jakoukoliv budoucnost, neb ta se zcvrkla na horký čaj a teplou peřinu :-)
Minulý týden mne zaujala neskutečná "vědecká" taškařice na téma roku 2012. Ve středu 18. ledna se v budově Akademie věd České republiky uskutečnila tisková konference ohledně poplašných zpráv okolo konce světa v roce 2012. Za Českou atronomickou společnost, Akademii věd České republiky, Astronomický ústav AVČR a Hvězdárnu a planetárium Brno na konferenci hovořili Jan Vondrák, Pavel Suchan, Jiří Grygar, Michal Švanda a Jiří Dušek. V průběhu konference bylo poukázáno na nesmyslnost celého tohoto fenoménu a též byla vyhlášena celostátní soutěž pro širokou veřejnost o nejlepší kreslený či psaný vtip na téma konce světa 2012 a Mayského kalendáře.
V podstatě by mi to nepřišlo až tak veselé, nebýt poměrně děsuplné přednášky pana Michal Švandy, která byla na téma nadcházejícího slunečního maxima. Je zajímavé, že pánové nevidí problém v situaci, kdy by naše civilizace přišla jak o rozvodné sítě, tak o komunikační sítě a elektroniku :-) Pravda konec světa by to nebyl, ale pochybuji, že by se z toho někdo ještě radoval :-) Nejsem příznivcem zvěstí o tom jak se nedožijeme příštích vánoc, ale podobné akce mi přijdou poněkud pod úroveň. A mimochodem, stejně všichni vědí to stejné jako my ostatní, to jest prd:-).
Odpovídající odkazy najdete níže...

  Když existují žena a muž, kteří se sotva znají, ale zároveň jeden druhého přitahují, dříve či později nastane takový zvláštní okamžik: "Najednou mě napadlo..." Anebo nenastane a vztah končí dřív, než začal.
Podstata tohoto okamžiku spočívá v tom, že v bytě té ženy (což je častější případ) nebo muže (to spíš zřídka) zadrnčí zvonek nade dveřmi. Nebo telefon. A ten iniciativnější pronese úvodní zaklínadlo: "Najednou mě napadlo, že bych se u tebe stavil." Někdy se k tomu dá ještě dodat: "Měl jsem dojem, že na to čekáš", ale to už závisí na tom, nakolik živou máme romantickou žilku v duši. Nejdůležitější je to "najednou".
Najednou mě napadlo, že bych se u tebe stavil. Najednou mě napadlo, že bych ti zavolala.
Promiň, asi se to nehodí, sám nechápu, co vlastně budeme dělat... Nezlob se, ale když už jsem šla kolem, tak jsem si řekla...
V takovýchto případech má zásadní význam nahodilost, či dokonce absurdita takového jednání. Protože láska je nelogická z podstaty - to proto ji tolik nemají rádi ti, kteří se jen omylem narodili jako lidé, a ne jako kalkulačka či počítač.
Příběh "Najednou mě napadlo..." sám o sobě ještě nic nezaručuje. Je docela dobře možné, že ti dva si dají čaj a zase se v klidu rozejdou. Anebo si vlezou do postele, ale rozejdou se taky.
Jenže pokud se "Najednou mě napadlo..." neodehraje, tak se láska zatím nekoná. Možná je tu přátelství, puzení, blízkost a mnoho dalších pěkných věcí a pocitů. Ale láska to není.


Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Proběhla tisková konference o konci světa 2012.

Ve středu 18. ledna se v budově Akademie věd České republiky uskutečnila tisková konference ohledně poplašných zpráv okolo konce světa v roce 2012. Za Českou atronomickou společnost, Akademii věd České republiky, Astronomický ústav AVČR a Hvězdárnu a planetárium Brno na konferenci hovořili Jan Vondrák, Pavel Suchan, Jiří Grygar, Michal Švanda a Jiří Dušek. V průběhu konference bylo poukázáno na nesmyslnost celého tohoto fenoménu a též byla vyhlášena celostátní soutěž pro širokou veřejnost.


Astronomové očekávají v roce 2013 maximum sluneční aktivity

Astronomové očekávají v květnu až červnu příštího roku příchod maxima sluneční aktivity. V období kolem této aktivity nelze vyloučit události na Slunci významně vybočující z průměru, které by mohly způsobit rozpad komunikačních a energetických sítí a kolaps dopravy. Na dnešní tiskové konferenci to řekl specialista na pozorování této Zemi nejbližší hvězdy Michal Švanda z Astronomického ústavu Akademie věd a z Astronomického ústavu Univerzity Karlovy.

Originál přednášky najdete zde: http://www.astro.cz/_data/files/2012/01/18/Slunce_tiskove_materialy.pdf


Neznámý zvuk vycházející ze země děsí lidi po celém světě

Po celém světě se v poslední době objevují videa zachycující nevysvětlitelné zvuky, ze kterých jde mráz po zádech. Videa jsou pořízena v USA, Kanadě, Asii, ale i v Evropě a stále jich přibývá. Na internetu se už objevily první teorie o spojení těchto zvuků s koncem světa v roce 2012. Další mají prozaičtější závěry.


Neznámý zvuk vycházející ze země byl zaznamenán už i v České republice

Tajemné zvuky vycházející z nitra Země se objevily i v České republice, a to už dokonce na začátku listopadu. Podle svědků byly slyšet například ve Svitavách na Pardubicku nebo v okolí Brna. Česko se po Mexiku, Kanadě, Polsku či Maďarsku stalo dalším místem, kde lidé tyto zvuky zaznamenali. Novinkám se podařilo získat nahrávku s výpovědí očitého svědka a zároveň i názor odborníka z ústavu Akademie věd.


Mějte se hezky...

Hade, 15.1.2012