Nahoru ]

Podivná zima....

Branka

Vítám vás v novém týdnu. Co nám dal minulý týden? Asi nejvýznamnější je přiblížení našeho světa k dalšímu válečnému konfliktu. Je nám medii neustále servírováno dogma o nebezpečnosti Iránu. USA a Izrael se zcela nepokrytě připravují na útok...
Dmitrij Rogozin, ruský vyslanec u NATO, varoval, že útok na Írán by Rusové považovali za přímé ohrožení své bezpečnosti. (http://news.antiwar.com/2012/01/13/russia-attack-on-iran-a-direct-threat-to-our-security)
Jakkoli je vysoce pravděpodobné, že čínští a ruští politici Irán přesvědčují, aby Hormuzskou úžinu nezablokoval, je také vysoce pravděpodobné, že by se Čína a Rusko pokusily odvrátit porážku Iránu ve válce se Západem, kdyby západní státy zaútočily na jeho vojenská zařízení, k čemuž se chystají bez ohledu na to, jestli Irán Hormuzskou úžinu zablokuje nebo ne. Hned na začátku roku 2012 se pokouší USA a Izrael rozpoutat konflikt, hrozící přerůst do světové války.
Naopak příznivou zprávou je, že Evropské státy diskutují oddálení zákazu dovozu íránské ropy, což lze považovat za signál pro USA o nesouhlasu s jejich politikou.
Méně pozitivními fakty jsou ovšem zmínky o obavách USA z toho, že Izrael je mimo jakoukoliv kontrolu a zaútočí na Irán, na vlastní pěst.

 Z nepřátel se přátelé stávají daleko méně často než naopak.
To je přírodní zákon. Všechno na světě směřuje od složitějšího k jednoduššímu. Život umírá, skály se rozpadají na prach, komplikované ornamenty sněhových vloček se rozpouštějí v kapky deště. Oheň během pár minut spolyká strom, který tu rostl několik desítek let. Lahvička s kyselinou během tří vteřin rozpustí barvy na plátně, na němž jeho tvůrce nechal polovinu života. Kulka v jediném okamžiku přetrhne nit života chlapce, kterého jeho matka nosila devět měsíců pod srdcem a dalších osmnáct let ho hýčkala, jak jen mohla. Jedno jediné slovo promění staré kamarády v zavilé nepřátele dřív, než stačí doznít. Asteroid, který přetne oběžnou dráhu planety, zahubí vše živé; výbuch supernovy spálí všechny její oběžnice; hmota a energie se neúprosně šíří prostorem a mění živoucí a kvetoucí vesmír v nehybnou nicotu.
Rozpad, zkáza a smrt jsou děje velmi prosté. Jednoduchosti vzdoruje jen život, který se proti těmto přírodním zákonitostem bouří. Traviny a zvířata si rostou a smrti a rozkladu si nevšímají. Taky lidé si žijí, aniž by o takových věcech přemýšleli. Navzdory jednoduchým a pohodlným zákonům přírody si navíc vytvářejí své vlastní vztahy, podstatně složitější, než jsou veškeré stroje, přístroje a mechanizmy, které sami vytvořili. Co je spalovací motor ve srovnání se spalující lidskou vášní? Jaký fotoaparát je schopen zachytit západ slunce lépe a úplněji než malířský štětec či básnické slovo? Copak výbuch jaderné bomby může být ničivější než Čingischánova zběsilost či Hitlerovo šílenství?
Člověku je vlastní zkáze vzdorovat. V tomhle odvěkém a lítém boji, v němž nelze zvítězit, ale v němž nesmíme ani ustoupit, spočívá samotný smysl naší existence.
A přesto je to velmi těžké - stát se přítelem včerejšího nepřítele. A ještě těžší je ho za toho přítele opravdu považovat.


Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Kameníci Inků

Stáhněte si prohlídněte velmi zdařilou prezentaci dokumentující kamenické mistrovství Inků.


Mexiko čeká miliony turistů na 'konec světa 2012'

Mexiko - Rok 2012 bude pro Mexiko speciální, prohlásili ve čtvrtek místní oficiální činitelé v turistickém sektoru. Nečekají sice, že - jak mylně uvádějí některé předpovědi - v letošním roce nastane konec světa, ale chtějí na tuto apokalyptickou předpověď nalákat miliony turistů navíc, napsala agentura AP.


Sežehl Zemi gama záblesk z hvězdokupy?
Německý astrofyzik Domainko odhaduje, že za poslední miliardu let Zemi pravděpodobně zasáhl gama záblesk z blízké hvězdokupy, kde vznikl srážkou neposedných hvězd. Je tu souvislost s masovým vymíráním v ordoviku?


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 11.1.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Pozor na negativní vliv planet od druhé poloviny týdne, především o víkendu.

Mějte se hezky...

Hade, 15.1.2012