Nahoru ]

Podzimní Labe.

 

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci horoskopu, ale nějak jsem nezvládl ho vytvořit :-). Máme advent, a tak doporučuji k přečtení hezkou adventní úvahu: Čekáme vskutku na návrat Krista, nebo předstíráme nějakou hru, abychom udělali radost kněžím?

Astronomové nevylučují, že Marsův měsíc Phobos může být umělého původu

Jeden z Marsových měsíců, Phobos, je tak podivný, že by mohl být i umělého původu. V magazínu Geophysical Research Letters byl před časem zveřejněn článek, kde se astronomové z Evropské vesmírné agentury (ESA) pokusili vyvrátit převládající mínění, že Phobos je asteroid, který si k sobě Mars přitáhl.


UFO nad Norskem aneb Hessdalenský jev čeká stále na své objasnění

Podivná světla, která se pravidelně objevují na obloze nad norským údolím Hessdalen, patří k dosud nevyřešeným záhadám. První zprávy o jejich pozorování přitom pocházejí už ze 40. let minulého století. Informace místních obyvatel zpočátku nikdo nebral vážně, ale od prosince 1981 do léta 1984 se světla nad údolím objevovala v průměru 15 až 20x týdně a byly pořízeny i jejich fotografie. V roce 1983 se proto do Hessdalenu vypravil vědecký tým, aby záhadě přišel na kloub.


Mějte se hezky...

Hade, 9.12.2012