Nahoru ]

Lucka, Kampa...

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci horoskopu, nestihl jsem. ¨Co mne nejvíce zaujalo minulý týden? Samozřejmě poprask kolem prohlášení Johna Grotzingera a Marsu, viz níže :-)

Vědci zkoumají ostatky záhadného tvora nalezeného v Peru

Až dva měsíce potrvá analýza kostí a DNA “mimozemšťana”, jehož ostatky byly nalezeny v Peru. Podivný tvor měřil všehovšudy 50 cm a jak je patrno z fotografií, má velmi nezvykle tvarovanou lebku trojúhelníkovitého tvaru.


Tajemství života na Marsu odhaleno? Curiosity zřejmě našla to, v co všichni doufali

Nadějné zprávy pochází z úst Johna Grotzingera, hlavního badatele a geologa z Kalifornského technologického institutu (California Institute of Technology). Podle jeho slov analyzátor SAM objevil při rozboru marsovské půdy něco velmi důležitého a pro poslání Curiosity velmi zásadního… „Zapíše se to do světových dějin… Bude to ohromující,“ řekl Grotzinger zpravodajskému serveru NPR 20. listopadu.


Curiosity Marťany objevit nemůže. Nemá na to přístroje

WASHINGTON - Mediální bublina. Tak lze interpretovat zprávu, která několik dní plnila všechna světová média. Podle vědců se totiž nikdo nezamyslel nad tím, zda je robot Curiosity vůbec schopen důkaz o životě na Marsu pořídit.


Kameny z Iky: dopisy z předpotopních časů?

Tím, že staří Mayové byli líní dopsat svůj kalendář, nechali tak své potomky ve strachu v očekávání konce světa. A na druhé straně, někdo pilně vyryl na tisíce kamenů rytiny, aby do budoucnosti odeslal mnohem příjemnější zprávu: konec světa už byl.


Mějte se hezky...

Hade, 25.11.2012