Nahoru ]

 

Vítám vás v novém týdnu.

Punkevní jeskyně. Jak se zpřístupniliy podzemní prostory? Odstřelováním a odčerpáváním vody

Existenci jeskynních prostor mezi propastí Macochou a kaňonem Pustého žlebu tušili badatelé již v 19. století. Významný vědec a speleolog Dr. Jindřich Wankel podnikl výpravu na dno Macochy a také se pokusil na voru proniknout proti proudu podzemní Punkvy z jejího vývěru. Dostal se však jen pár desítek metrů, kde ho zastavily skály vedoucí pod hladinu řeky, tzv. sifon.SPECIÁL: Tajemství českých jeskyní
Intenzivní průzkumy jeskyní ve stěně Pustého žlebu nad vývěrem Punkvy a také na dně Macochy zahájili členové sekce pro výzkum jeskyň při brněnském Klubu přírodovědném, kterou vedl profesor Karel Absolon.


L. Ron Hubbard byl podvodník

Představitelé úřadu britské vlády zjistili z 30 let starých dokumentů pozoruhodné a nepříliš lichotivé důkazy o tom, že zakladatel scientologické církve a kontroverzní dianetiky Lafayette Ronald Hubbard byl podvodník. Píše o tom deník The Daily Telegraph.


Mentální mor: vlastní neobjektivita

Proč je myšlení lidí zatemňováno absolutní vírou ve správnost jejich názorů? Proč si lidé neschopní myslí, že jsou nadmíru schopní? Podléháme Dunning-Kruger efektu.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 21.11.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, Venuše a Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 18.11.2012