Nahoru ]

Fotografie z podzimního focení s kamarádkou Luckou...

 

Vítám vás v novém týdnu. I tento týden chybí horoskop, za což se omlouvám. S příchodem podzimního počasí, mne opět dosti ničí potvora borelie, a u počítače nevydržím.
Minulý týden mne zaujalo, jak snadné je dostat do médií naprostou hovadinu, nezakládající se na pravdě a "odstřelit" nic netušícího člověka. Pozoruhodné....

Jak dlouho trvá zmanipulovat média? Necelých pět minut... Michal Zlatkovský k tomu, jak zřejmě vznikl text o facebookovém prohlášení asistenta místopředsedy KSČM Jaromíra Petelíka.

Mamutí smršť Sandy může být nejhorší, která kdy zasáhla východ USA
 
Meteorologové v USA nadále varují před "mamutí" smrští, která může zasáhnout velká města na atlantickém pobřeží přívaly deště a sněhu a ochromit jejich infrastrukturu prudkým větrem. Hurikán by mohl dramaticky vstoupit do života téměř 60 milionů lidí.


Nad domem se čtyři hodiny vznášelo UFO, odborníci jsou zaskočeni

Bezesnou noc zažila v sobotu rodina ze skotského Fraserburghu. Uprostřed noci probudila 50letou Morag Ritchiovou podivná světla, která se pohybovala nad jejím domem. Žena pro jistotu vzbudila ostatní členy rodiny a jeden z nich světla natočil. Úkaz vyvolal rozruch mezi ufology, nejsou ho totiž schopni uspokojivě vysvětlit.


Na Havaji evakuovali 120 000 lidí před metrovou tsunami

Přívalová vlna na Havajských ostrovech se v sobotu stala nejsledovanějším následkem silného zemětřesení, které v sobotu večer místního času zasáhlo jihozápadní Kanadu. Přímo v epicentru nevyvolaly otřesy o síle 7,7 stupňů Richterovy stupnice žádné škody, hlášena nejsou ani zranění lidí. Asi metrová vlna tsunami dorazila odpoledne na Havajské ostrovy.


Další pyramida v Bermudském trojúhelníku?

Tisková agentura Prensa Latina zveřejnila, že kanadští oceánologové objevili na mořském dně v bermudského trojúhelníku pozůstatky města. A zdá se, že velmi starého. Podvodní objekty uviděly a natočily badatelé z Kanady, z firmy Advanced Digital Communication - Paul Weinzweig a jeho manželka Polina Zelitskaja, pocházející z Ruska.


V Bermudském trojúhelníku objevili obrovské „mrtvé“ město. Jde o bájnou Atlantidu?

Gigantické město s pyramidami a sfingami, či jen podmořské hory písku a kamene? Kanadský badatel Paul Weinzweig s manželkou Pauline Zalitzky tvrdí, že „potopené město“ vykazuje známky vyspělé civilizace. Nicméně záběry pořízené podmořským robotem odbornou veřejnost příliš nepřesvědčily.


První vzorky odebrané z miliony let izolovaného antarktického jezera žádný život neobsahují

Ruská expedice odebrala první vzorky vody z Antarktického jezera Vostok, které se nachází pod čtyřkilometrovou vrstvou věčného ledu. Tento permafrost udělal z jezera velmi zajímavý cíl pro vědce, zaizoloval totiž tuto vodní masu od okolního světa na dlouhých 15 milionů let. Ruští vědci se k vodě ukryté pod ledem snaží už několik let ve velmi nehostinných podmínkách Ledového kontinentu provrtat a zjistit, co se dole skrývá. Vědci doufali, že objeví organismy, které se posledních 15 let vyvíjely odlišným způsobem od zbytku zeměkoule, nenašli ale vůbec nic. Zatím.


Mějte se hezky...

Hade, 28.10.2012