Nahoru ]

 

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne zaujala jedna věc. Byl ukončen letošní odečet množství ledu v Arktidě a Antarktidě. Výsledky jsou zajímavé. Zatímco množství ledu v Arktidě dosáhlo minima (myšleno po dobu sledování) v Antarktidě je tomu přesně naopak. Ovšem ještě zajímavější je způsob jakým o tom informují média. Ve valné většině (poměr je zhruba 6:1) se dozvíte jak pokročilo globální oteplení a jak se nám z Arktidy ztrácí led. O Antarktidě ani slovo. Pozoruhodné... No ono by jinak ty hluboké pravdy o globálním oteplování nebyly tak hluboké....

Vědci dokázali existenci paralelních světů

Matematický objev, který udělala skupina vědců z Oxfordské univerzity, dokazuje, že paralelní světy skutečně existují. Samotná teorie těchto světů se objevila už v roce 1950 v USA. Její autor Hugh Everett se jejím prostřednictvím pokoušel objasnit záhady kvantové mechaniky.


Rekordní plocha ledů v Antarktidě

Plocha mořského ledu v Antarktidě dosáhla ročního maxima, který je rekordní za celé dějiny pozorování – 19,44 milionů kilometrů čtverečních. To je asi o jeden milion více, než roční průměr z let 1979 až 2000.
V Arktidě byl letos stanoven opačný rekord.


 Čas neexistuje. Všechno probíhá najednou, tvrdí respektovaný fyzik

Čas – existuje snad záhadnější a podivnější fenomén našeho vesmíru? Přestože se s ním každý z nás setkává každý den a fyzici ho usilovně zkoumají už sto let, vlastně jeho podstatu pořád nechápeme.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.10.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Pluto, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 7.10.2012