Nahoru ]

List divizny

Labe...

Vítám vás v novém týdnu.

"Každý normální člověk ví, že být nemocný je špatné. Dokonce i banální chřipka s sebou přinese únavné teploty, bolest hlavy, pálení v očích, svalové křeče a protivný kašel.
Můžeme se ovšem na problém podívat i z druhé strany.
A vezměme si pro příklad třeba již zmíněnou chřipku.
Je studený, nevlídný den na přelomu podzimu a zimy. Všude po městě leží břečka z vody a špinavého sněhu. V práci se šturmuje (nabídněme i varianty: je-li to na střední škole, může to být písemka z matiky, kdežto na vysoké zase zkouška z pevnosti a pružnosti materiálů). Vy do toho všeho procitnete a rovnou si s odporem uvědomíte, že vás čeká dlouhý, ohavný a hodně těžký den. Jenže zároveň cítíte, že vámi cloumá zimnice, máte plný nos a hlavu jako cent. Po krátké debatě se ženou nebo s maminkou se rozhodnete změřit si teplotu.
Třicet sedm pět. To je dost, i když teploměr se může mýlit. Přeměříte proto teplotu ještě jednou a tentokrát už je to třicet sedm sedm!
Vše je jasné. Lékaři vaši nemoc samozřejmě nazvou "zánět horních cest dýchacích", protože chřipková epidemie zatím vyhlášena nebyla, což se stalo proto, že je to pro stát finančně nevýhodné. Na čemž nakonec nesejde, protože léčba je v těchto případech vždy stejná. S jistými problémy se dovoláte nejdřív na středisko, pak do zaměstnání (v případech, kdy je pro vás na nějaké zaměstnání ještě brzy, zavolá maminka do školy) a na obou místech oznámíte hlasem bezděčně přitlumeným a málem pohřebním, že jste někde chytili chřipku. Pak přijede usmýkaná obvodní lékařka, rovnou v kozačkách dojde až k vaší rozházené posteli, nepřítomně vás vyslechne, podívá se na teploměr a položí pár vyloženě rétorických otázek. A o hodinu později už zavinuti do županu a za soucitu celé rodiny sedíte v křesle a sledujete nějaký starý krvák či kreslené filmy. Pravidelně dostáváte horký čaj s medem, citronem a zavařeninou. Jste tázáni, které jídlo bude mít to štěstí, že ho dokážete do svého trpícího organizmu vpravit. Vašeho čela se co chvíli jemně dotýká chladná dlaň. Někdo z rodiny zaběhne do lékárny a přinese vám aspirin (máme ti koupit šumivý nebo normální?), vitamíny v jásavě barevných krabičkách a k tomu ještě tlustou a neuspěchanou detektivku od Rexe Stouta. Vy se dodíváte na film, vezmete si léky, vrhnete na ženu (nebo na maminku) úsměv hrdiny umírajícího na kulometné střílně nepřátelské pevnůstky a jdete si do postele číst o líném tlustém detektivovi a jeho čiperném a soustředěném pomocníkovi. Venku je syrovo a hnusně, Bůh si tam právě zkouší příští potopu, zmoklí lidé po sobě vztekle poštěkávají a věnují se všelijakým zbytečnostem.
Takže když se to vezme za správný konec, taková chřipka může být moc dobrá věc!
Když už ovšem nejste v péči maminčině a manželku či přítelkyni jste si neopatřili, tak to tak idylické být nemusí. Jenže za to si můžete sami a nadávat na nešťastné viry není proč."

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Norské pobřeží zaplavily tisíce mrtvých sleďů, nikdo neví proč
ČTK, iDNES.cz 3. ledna 2012 7:23
Obyvatele norské obce Nordreisa děsí tuny uhynulých ryb vyplavených na místní pláži. Pro experty je smrt tisíců sleďů záhadou a obec se snaží problém odklidit dřív, než začnou rybí těla nesnesitelně zapáchat.


Do nového roku se starším odkazem - Karel Čapek a záhadné kamení

Karel Čapek (1890-1938), jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů, dramatiků a žurnalistů minulého století, prožil své dětství v Úpici, tedy v údolí řeky Úpy v krkonošském podhůří, kde se setkal se značně tehdy rozšířeným mediánstvím (lidové označení spiritismu), které v něm probudilo zájem o nejrůznější ta­jemné a záhadné jevy, jimiž se na počátku 20. století zabývala metapsychologie. Zájem o takovéto jevy jej nikdy zcela neopustil, měl dokonce možnost na toto téma diskutovat i s naším prvním prezidentem. Neboť Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937) nejenže se v Lipsku zúčastnil několika spiritistických seanací, ale také četl „mnoho o všech druzích okultismu", o čemž svědčí Čapkovy Hovory s T. G. Masarykem, vydané roku 1928.


Z historie UFO – podivné úkazy děsily i naše předky

Zájem o UFO se obvykle datuje rokem 1947, kdy americký letec Kenneth Arnold zaregistroval neznámé létající objekty při přeletu nad Kaskádovým pohořím. To ale neznamená, že by se ze středověku i starověku nedochovaly záznamy o podivných světlech na obloze.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 11.1.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Pozor na pondělní úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 8.1.2012