Nahoru ]

Fotečky z letního vystavování v Telči...

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci horoskopu, ale užívali jsme si posledních letošních teplých dnů a tak jsem poněkud nestíhal. Co říci k minulému týdnu? Jsem samozřejmě taaaaákhle moc zvědavý jakou další ostudu si utrhne Česká republika do třetice všeho dobrého i zlého. Nejprve methanolový holocaust, teď plastový atentát na prezidenta... Naše současnost je jak vystřižená z nějaké psycho-horor-akční komedie.

Silné zemětřesení rozervalo Indo-australskou zemskou desku

Silné dubnové zemětřesení v Indickém oceánu bylo podle geologů signálem o rozpadu Indo-australské zemské desky. Otřesy dosahující 8,7 na Richterově stupnici otevřely čtyři menší zlomy. Vzniklý tektonický šok navíc v následujících šesti dnech vyvolal zemětřesení po celém světě.


K Zemi směřuje jedna z nejjasnějších komet za desetiletí

Dvojice ruských astronomů objevila kometu, která je tak jasná, že by ji na konci příštího roku mohli lidé vidět i za denního světla pouhým okem.


K následujícímu článků snad jedinou poznámku. Voda na Marsu byla, je a bude :-)

Na Marsu byly podmínky vhodné pro vznik života, dokázali vědci

Na Marsu kdysi mohla být tekoucí voda a tedy i podmínky vhodné pro vznik života. Podle vědců to dokazují oblázky, které po sedmi týdnech průzkumů nalezlo americké vozítko Curiosity. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve čtvrtek zveřejnil fotografie ukazující horniny tvořené pískem a ohlazenými kamínky, jež prý svůj tvar získaly nejspíš právě díky vodní erozi.


V Japonsku vynalezli „psí ocasy“ pro lidi

Japonští technici z firmy Neurowear vyvinuli kuriózní doplněk – elektronický ocásek pro lidi. Pokud je člověk v klidu, elektronický „prut“ se ani nehne, jakmile však projeví vzrušení nebo radost, „nová část těla“ se začne vrtět ze strany na stranu stejně jako psům. A díky této „ozdobě“ pak všichni uvidí, jakou má její majitel náladu.


Mějte se hezky...

Hade, 30.9.2012