Nahoru ]

Fotečky se jmenují "Cesta za světlem" :-)

 

Vítám vás v novém týdnu. Nebudu zakrývat, že nejsilnějším zážitkem minulého týdne, je realtimový horror odehrávající se v naší zemi. Nemá cenu se dohadovat o skutečném viníkovi celé kauzy. Jednoznačně jím je naše vláda, které jsou lidé žijící v této zemi naprosto volní.
Zajímavá jsou rozhodně následující fakta:
V Česku zabíjí alkohol, hlavní hygienik Vít má už půl roku volno.

Kde berou tu drzost, plácat se po ramenou, jak jsou dobří a jednali rychle?
Výběr nejtragičtějších obdobných případů ze světa:
Červenec 1981 - Smrtící lihovina s obsahem metylalkoholu si vyžádala ve správním středisku indického státu Karnátaka Béngalúru životy 308 lidí.
Květen 1992 - Více než 200 Indů zemřelo ve východoindickém státě Urísa po požití zdravotně závadného alkoholu.
Květen 1999 - Nezákonně vyrobená lihovina obsahující metylalkohol si vyžádala v bangladéšském městě Narsingdi nedaleko Dháky 113 obětí mezi chudými dělníky, kteří pálenkou slavili nadcházející den volna.
Říjen 2000 - Na otravu po požití pančované kořalky, prodávané v salvadorském městě San Vicente, zemřelo přes 100 osob.
Listopad 2000 - Počet obětí, které si v keňské metropoli Nairobi vyžádal nelegálně pálený alkohol s vysokým procentem metylalkoholu, se vyšplhal na 137.
Květen 2008 - Asi 150 lidí zemřelo v jižní Indii ve státech Karnátaka a Tamilnádu po požití načerno vypáleného a pančovaného alkoholu.
Červenec 2009 - Pančovaný alkohol ve městě Ahmadábád v západoindickém státě Gudžarát zabil 136 lidí, převážně chudých dělníků.
Prosinec 2011 - Přes 160 lidí zemřelo po konzumaci piva "říznutého" velmi jedovatým ředidlem ve východní Indii.
Líbí se vám kam se zařadila Česká republika? Má vůbec ještě cenu komentovat bordel v této zemi?
No a pokud jste dostali chuť na panáčka doporučuji si přečíst následující článek - O otravě metanolem a „novém protijedu“.

Vědci stále netuší, proč Mars přišel o svou atmosféru

Proč je Mars nyní chladný a suchý? V dávných dobách byla rudá planeta vlhká a teplá. Měla také hustou atmosféru a na jejím povrchu se vyskytovala kapalná voda, která tvořila i oceány a jezera. Tím byly splněny i základní podmínky umožňující vznik primitivního života.


Rekordní tání v Arktidě přinese Evropě extrémní zimu, varovali vědci

Rekordní úbytek arktického ledu, který byl letos v létě zaznamenán, se v Evropě a Severní Americe v zimě projeví extrémními jevy počasí. Tvrdí to skupina vědců kolem profesorky Jennifer Francisové z Univerzity v New Jersey. Teplo přijaté Severním ledovým oceánem během léta podle vědců v zimě vrátí do atmosféry mohutnou energii, která ovlivní vzdušné proudění od severu k jihu.


Slunce vyslalo gigantickou erupci 800 tisíc kilometrů do volného vesmíru

Velkolepou vesmírnou podívanou zaznamenala sonda Solar Dynamics Observatory (SDO). Ohromná erupce ve tvaru kruhu byla několikanásobně větší, než je planeta Země, a dolétla úctyhodných 800 000 kilometrů daleko.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 19.9.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 16.9.2012