Nahoru ]

Telč

Starý židovský hřbitov u Telče

Venčení koníka

Vítám vás v novém týdnu. Máme tu prázdniny a tak jako každý rok, budete se na tomto místě, celé dva měsíce, setkávat pouze s redukovanou aktualizací Hadova týdne.  Nicméně se můžete podívat na fotografie z letošního "hřbitovního týdne" v Telči.

Nová záhada u Kounova: Les kamenů pod Špičákem

Možná je to dílo přírody, možná ne. Řešení je zatím ve hvězdách.

Kounov - Pozornost milovníků záhad poutá v poslední době vrch Špičák, vzdálený asi dva kilometry severozápadně od kounovských řad. V lese pod Špičákem je totiž rozeseta nápadná spousta kamenů. Před časem vzbudily zájem skupiny amatérských badetelů (svá jména si přejí uchovat v anonymitě). Jsou přesvědčeni, že to byl osud, co je sem přivedlo. Každý víkend za každého počasí odkrývají jeden kámen za druhým a přitom si nepřestávají lámat hlavu, co za tím kamenným nadělením pod Špičákem vězí. Co když je to nám zatím nepochopitelné dílo našich dávných předků? Jakým směrem se úvahy výzkumníků na Špičáku ubírají, napoví jejich deník, do kterého smíte spolu s námi nahlédnout. Vybraná ukázka líčí objev „kamenného hrobu"...


Podivné útvary na snímcích z Marsu

Na Marsu se našla kopule… Sonda NASA vyfotografovala záhadný objekt, jehož původ vědci nejsou schopni objasnit.
Odborníky, kteří analyzují snímky zaslané z oběžné dráhy Marsu automatickou stanicí Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), zaujalo něco velmi podivného.


Jen masoví vrazi a nezaměstnaní nepoužívají fejsbuk

Nemáte účet na fejsbuku a hledáte si práci? Je otázka, jestli účet na nějaké jiné sociální síti bude stačit. Používání obskurních či zastaralých sociálních sítí je totiž podle všeho charakteristickým rysem masových vrahů: Breivik používal #MySpace apod.

Hmmm, taky nemám ksichtknihu :-)

Mějte se hezky...

Hade, 5.8.2012