Nahoru ]


Dekadence...

Poslední večerní paprsky
Vítám vás v novém týdnu. Máme tu prázdniny a tak jako každý rok, budete se na tomto místě, celé dva měsíce, setkávat pouze s redukovanou aktualizací Hadova týdne.  Nicméně se zde budou objevovat prázdninové fotečky, jak jinak...
Jak vidíte na úvodní fotografii, zveme vás na již tradiční výstavu v Telči. Na židovském hřbitově (zastávka Telč, Staré město), pořádáme s Polly výstavu fotografií již po sedmé :-)

Komiks:

Tyto fotečky jsem pořídil z okna. Dokumentují buď skutečnost jak lidem z vedra hrabe, nebo že ONI jsou už tady... A jako vždy: "...pravda je tam venku..." :-)


Byl objeven jeden z největších pokladů v dějinách

Dva archeologové-amatéři objevili na ostrově Jersey jeden z největších pokladů v evropských dějinách.

Celková váha desetisíců zlatých a stříbrných mincí z pokladu tvoří tři čtvrtiny tuny, a celková hodnota pokladu může činit 5 až 16,5 milionu dolarů, oznámila britská agentura Press Association.


Stopy po zmizelé zemi

Nedaleko pobřeží Velké Británie byly objeveny stopy po zmizelé civilizaci. Jak se tvrdí, Britská Atlantida se ponořila do moře před asi 8000 lety. Zmizelá část souše byla kdysi podle názoru britských vědců středem Evropy. Postupně se ale ponořila do Severního moře.


Jediný, kdo vidí svět realisticky, jsou lidé s těžkou depresí. Zjistili to neurologové

Příběhů o možném konci světa, apokalypse nebo kolapsu civilizace slyšíme hodně. Přesto jim moc nevěříme – nejsme na to totiž biologicky naprogramovaní.

Nejsme schopní vidět budoucí rizika.

Lidé nejsou schopní bát se opravdu budoucnosti – náš mozek se snaží špatné zprávy týkající se jí cenzurovat. Němečtí a britští psychologové to zjistili během rozsáhlého průzkumu.


Nový mayský artefakt označuje rok 2012 jako „konečné datum“


Archeologové v Guatemale ve čtvrtek oznámili objevení druhého známého mayského artefaktu, který zmiňuje rok 2012 jako „konečné datum“ mayského kalendáře. Záznamy byly objeveny na deskách, které byly odkryty při vykopávkách v lokalitě La Corona.


Mějte se hezky...

Hade, 5.7.2012