Nahoru ]

Fotografie z akce Nymburská špička - dřevotesání

 

Vítám vás v novém týdnu. Doporučuji k přečtení následující článek: Kalouskův závod ke dnu. Nemusíte být věštci aby vám došlo jak tato země skončí...

Tehdy až svět zestárne
nastane chvíle
kdy oceán rozváže pouta
všech věcí
Velká země se potom otevře
a Thezis odhalí nové světadíly
Thule už nebude na okraji světa

Seneka, Medea
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


V Rusku našli svůj Stonehedge

Senzační objev ruských regionalistů na Severním Kavkaze: v Čerekské úžlabině našli obrovskou kamennou zeď vysokou 20 metrů, jejíž původ není znám. Buď přírodní zázrak, anebo dílo obrů podobných bájným kyklopům. Tato zeď doplní seznam pamětihodností jižního regionu Ruska a stane se turistickou atrakcí.


V původu psů panuje velká neznámá


Na počátku byl vlk. Z něj pak vznikla jednotlivá plemena psů. V tom mají vědci jasno, ale dál je pěkně zataženo. Lidský rozum totiž jen stěží pochopí, že s vlkem má něco společného i současná čivava nebo bostonský teriér. A podobných příkladů bychom našli celou řadu.


Našli italští geologové Tunguzský meteorit?

V Časopise Americké geofyzikální unie "Geochemistry, Geophysics, Geosystems" (1) byla zveřejněna zpráva skupiny italských geologů, kteří prohlašovali, že nakonec nalezli něco, co je velmi podobné fragmentu světoznámého Tunguzského meteoritu.


Olympiáda zvířecích rekordmanů. Člověk by neměl šanci.

Zvířata dokážou předvádět své neuvěřitelné výkony denně, a nikdo je nikdy na stupínek vítězů nepostaví. Nesoutěží o žádné poháry a sláva je to poslední, o co stojí. Obdivuhodné výkony podávají z mnohem prozaičtějšího důvodu – aby unikla nebezpečí, zajistila si potravu nebo ubránila své teritorium. Zápasí totiž v té největší hře – hře o život.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 30.5.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji Merkur, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 27.5.2012