Nahoru ]

Bubovické vodopády

Hřbitov ve Svatém Janu

 

 

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za absenci horoskopu, ale díky hezkému počasí jsem ho nějak nestihl. Ovšem najdete tu zase fotografie z již z tradičního jarního výletu na Berounku :-).
Další krásná akce byla přednáška Ericha von Dänikena s projekcí jeho nových fotografií a nasbíraných materiálů. To co prezentoval byly skutečně aktuální informace z Egypta a Mexika, dosud nepublikované.


Mayská matematika nebyla na nijak vysokém stupni, i když se snad tu a tam dočtete opak. Pravda, Mayové vynalezli už tisíc let před Evropany a arabskými počtáři nulu – což byl vynález geniální v nejvlastnějším slova smyslu –, uplatnili i myšlenku psaní sloupců čísel podle míst, tedy jednotky pod jednotky, desítky pod desítky atd. S těmito pozoruhodnými vymoženostmi však nijak neharmonuje ani jejich neznalost násobení, nahrazená postupným sčítáním, ani velmi pracné obcházení složitých zlomku. To jsou skutečně velmi malé znalosti, uvědomíme-li si, že např.. starobabylónská astronomie přispěla k rozvoji matematiky počtářsky velmi zběhlým řešením rovnic, které ještě dnes zařazujeme do vyšší matematiky, že existují výpočty z doby Seleukovců provedené na sedmnáct míst v šedesátkové soustavě. Mayové používali dvacítkovou soustavu, odvozenou původně zřejmě z poctu prstu), že starobabylónská matematika znala nejen tabulky násobku, ale i druhých a třetích odmocnin, ba i složitější, a že klínopisné texty zachycují problémy úrokováni, jež si nijak nezadají s dnešní pojistnou matematikou. Po něčem takovém nebylo v říši starých Mayů ani potuchy.

LUDVÍK SOUČEK
NEBESKÉ DETEKTIVKY, SENZACE A ZÁHADY
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Podle NASA Nibiru neexistuje. Španělští astronomové tvrdí, že ji našli

Čas od času se objeví tvrzení, že v naší sluneční soustavě se periodicky objevuje ještě další, devátá planeta, nazývaná též Planeta X nebo Nibiru. Americká agentura NASA i mnozí další astronomové její existenci odmítají (viz: NASA kategoricky popírá existenci planety Nibiru). Podle příznivců konspiračních teorií je to zejména proto, aby se zbytečně nešířila panika, například v souvislosti s údajným koncem světa v prosinci 2012. Jenže skupina španělských astronomů, která si říká StarViewer, jakési těleso na hranici naší sluneční soustavy skutečně objevila a informovala o něm už v roce 2009.


Video zachycující "cosi" jako východ dvou sluncí na Havaji ze dne 15.5.2012


 


VĚDA: Dědičná informace záhadně září

Laureát Nobelovy ceny Luc Montagnier se buď zbláznil, nebo je na stopě nového objevu, který mu vynese druhou „nobelovku“. Tvrdí, že některá DNA vydává elektromagnetické záření. V Montegnierově laboratoři září DNA dokonce i v tak nízkém ředění, kdy už roztok žádnou DNA neobsahuje. Vědecká Evropa si klepe na čelo. Číňané Montagnierovi uvěřili a dali mu pro výzkum "zářící DNA" k dispozici ústav.


Jedna z křišťálových lebek se rozbila

Německý nešika rozbil minulý týden jednu z křišťálových lebek, kterou vlastnil šéf SS Heinrich Himmler. Při pádu se urazil kus brady.


Mějte se hezky...

Hade, 20.5.2012