Nahoru ]

Kačenka...

Vítám vás v novém týdnu. 

Říkali, že každý člověk se musí postavit tváří v tvář skutečnosti. Tomu, co je Zde a Nyní! Všechno, co tomu neodpovídá, musí pryč! Všechny ty nádherné literární lži a rozlety fantazie musí vyletět do vzduchu! A tak je před třiceti lety, v roce 1975, jednoho nedělního rána pěkně postavili v jedné knihovně ke zdi. Vyrovnali je do řady: svatého Mikuláše, Bezhlavého jezdce, Sněhurku, Bystrozrakého i slepičku s kohoutkem – ach, to byl nářek! – a všechny je postříleli. Spálili skleněné zámky i žabáky-prince i stařičké krále a všechny ty, kteří žili šťastně až do smrti (protože samozřejmě ve skutečnosti nikdo nežije šťastně až do smrti) a Byl jednou jeden se proměnilo v Nikdy nebyl! Popelem hýkalů posypali rozvaliny kraje divů, rozsekali kosti Dlouhého a Širokého a ptáka Ohniváka roztloukli na kaleidoskop! Kulihrášek byl usmýkán úředním šimlem. Šípková Růženka se probudila polibkem vědce a vydechla naposledy při osudném píchnutí jeho injekční stříkačky. A Červené Karkulce daly napít z nějaké láhve, aby se už nemohla ptát: ,Babičko, proč máte tak veliké oči?´ a kouzelné zrcadlo roztříštili kladivem a s ním navždy zničili zlé čarodějky i krásné kněžny!”

Ray Bradbury, Marťanská kronika
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Na internetu se objevily záběry záhadného tvora z hlubin moře

Dálkově ovládaná kamera natočila v mořských hlubinách tajemného tvora, u kterého není jasné, o co vlastně jde. Spekuluje se, že by se mohlo jednat například o specifický druh medúzy, případně o velrybí placentu. Obě teorie ale mají trhliny, podivná bytost má orgány, jaké medúzy nemají. Záhadou jsou také šestiúhelníky na jejím povrchu.


Masivní skvrna na Slunci předpovídá příchod velkých problémů

V několika posledních dnech pozorovala družice Solar Dynamics Observatory na Slunci mimořádně velkou skvrnu. Dostala označení AR 1476; je tak velká, že se dá pozorovat i pomocí obyčejných dalekohledů, které si koupíte někde v supermarketu.


Zemský magnetismus pomalu vyhasíná

Za život na Zemi vděčíme několika jevům. Ztráta některých z nich bude mít pro život na Zemi katastrofální důsledky.

Často se hovoří o tom, že existence života na naší planetě je možná díky tepelné energii Slunce. Méně už je zjevné, jaký vliv má na pozemský život vnitřní tepelná energie planety a zemská rotace. Jsou nezbytné pro existenci magnetického pole, chránícího biosféru před pronikáním kosmických částic a částic slunečního větru. Magnetické pole tedy funguje jako ochranná vrstva, bez níž by život na Zemi nebyl možný.


NASA tají, že kolem Slunce létá mimozemská loď

Hitem internetu se před pár dny stalo video složené ze záběrů, které na Zemi poslala 24. 4. 2012 sluneční observatoř SOHO (Solar and Heliospheric Observatory). Milovníci záhad si na nich všimli podivného tělesa připomínajícího kosmickou loď.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.5.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji Venuše, Saturn a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 13.5.2012