Nahoru ]

Pravidelní čtenáři mých stránek jistě ví, že kromě záhad se s nadšením věnuji také fotografování a lektorování. Když se všechny tyto zájmy spojí, vznikne kurz digitální fotografie :-). Zvu všechny vlastníky digitálního fotoaparátu na květnový dvoudenní kurz, který se uskuteční v Nymburce.
Bližší info najdete
ZDE


Dokonalé vyhlídky...První letošní kachňátka na Labi :-)

Vítám vás v novém týdnu. V Praze se konala největší protivládní demonstrace od r. 1989. Co dodat? Nic.. Nemá cenu komentovat ani kretenismus současné vlády, ani to, že naše země se jakýmsi podivným cimrmanovským "úkrokem bokem" posunula kamsi před listopad 1989. Se vším všudy, včetně neuvěřitelné arogance vládních kreatur. Bohužel jeden rozdíl tu je. Naše země tehdy nebyla tak vykradená. O to bude každý nový začátek těžší. Náš stát je jaksi demontovaný. Ekonomicky, politicky, kulturně, morálně...
Ale nevěšme hlavu, dokázali jsme vykrást i evropské fondy, jsme všichni skutečně neuvěřitelní borci... Účet za chyby v čerpání a zakázky, které není možné v rámci jednotlivých operačních programů zaplatit, se na konci loňského roku vyšplhal na 15,6 miliardy korun. Tyto peníze byly již vyplaceny, a částka tak půjde na vrub státního rozpočtu.

"V jediném oplodněném vajíčku je sto tisíc genu, které působí koordinovaně, zapínají se a vypínají vždy ve správný okamžik, aby přeměnily jedinou buňku v kompletního živého tvora. Začíná se dělit jedna konkrétní buňka, ale pozdější buňky se už od ní liší. Specializují se. Z některých se stanou nervy. Z některých střeva. Z jiných údy. Každá skupina buněk začíná sledovat svůj vlastní program, vyvíjejí se a interagují. Nakonec tu je dvě stě padesát různých druhu buněk, všechny se vyvíjejí společně, přesně ve správnou dobu. Přesně v okamžiku, když organismus potřebuje oběhovou soustavu, srdce začíná pumpovat. Přesně ve chvíli, kdy je zapotřebí adrenalin, nadledvinky jej začnou vyrábět. Týden po týdnu tenhle nepředstavitelné složitý vývoj perfektně pokračuje. To je neuvěřitelné. Žádná lidská činnost se tomu nemůže ani přiblížit."

Alten Steve - Ztracený svět
Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Genové inženýrství ve starém Sumeru?

Je ve starosumerské báji o návštěvě Anunnaki skryta vzpomínka na mimozemskou manipulaci s nynějším lidským rodem? Jak jinak vysvětlit obrovský vývojový skok?
Světoznámý badatel Allen C. Wilson, profesor biochemie na univerzitě v Berkeley, poukazuje na podivnou skutečnost: zatímco všechny mutace vývojového procesu živočišných druhů se méřily na tisíce a statisíce let (statistika dokonce uvádí 24 procenta změn za milión let u "lidsko-opičích" předků), vznik Homo sapiens je jednorázovou událostí!


Vědci možná našli v roce 1976 na Marsu život, při pokusech ho zničili

Sonda Viking a její pozemní moduly v roce 1976 nabraly vzorky půdy z Marsu. Vědci je nyní znovu analyzovali a zjistili, že se v nich mohl nacházet život, který byl ale během testů zničen, když byly vzorky vystaveny teplotě 160 stupňů Celsia a uloženy ve tmě.


Člověk byl v Americe mnohem dřív. Důkazem jsou stopy čepele na kostech obřího lenochoda

Člověk dorazil do Nového světa mnohem dříve, než se předpokládalo. Prozradila to zranění na kostech obřího lenochoda.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 25.4.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars. Je určitě na místě varování před jeho silně nepříznivým vlivem.

Mějte se hezky...

Hade, 22.4.2012