Nahoru ]

Zvířátka na raketové základně

Raketová základna

Jaro na Jíváku


 

 

Vítám vás v novém týdnu. 

„Došlo k tomu, že se univerzity v osmdesátých letech dvacátého století transformovaly. Někdejší bašty intelektuální svobody v maloměšťáckém světě, někdejší centra sexuální svobody a experimentování, se nyní změnily v nejrestriktivnější prostředí v moderní společnosti. Musí přece hrát novou roli. Staly se tvůrci nových strachů pro PPM. Dnešní univerzity jsou továrny na strach. Vynalézají nové hrůzy a nové společenské úzkosti. Nové restriktivní kodexy. Slova, která neumíte vyslovit. Myšlenky, které si neumíte myslet. Produkují nepřetržitý proud nových obav, nebezpečí a společenských hrůz, které pak využívají politici, právníci a novináři. Tato jídla vám uškodí. Toto chování je nepřijatelné. Nemůžete kouřit, nemůžete klít, nemůžete šoustat, nemůžete myslet. Tyto instituce byly během jedné generace postaveny na hlavu. To je opravdu mimořádné.

Michael Crichton, ŘÍŠE STRACHU

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Může sluneční aktivita způsobovat zemětřesení, vulkány a extrémní počasí?

Studie z roku 1967 vydaná z Earth and Planetary Science Letters zjišťuje:
Sluneční aktivita, jejímiž ukazateli jsou sluneční skvrny, rádiový šum a geomagnetické indexy, hraje významnou roli, ač v žádném případě ne výhradní, při spouštění zemětřesení. K maximální četnosti zemětřesení dochází v dobách jen mírně vysoké a fluktuující sluneční aktivity. Pozemské účinky slunečních erupcí, které ve skutečnosti představují vazební mechanismus, který spouští zemětřesení, zjevně představují náhlé změny úhlové rychlosti země nebo vzedmutími telurických proudů v zemské kůře. V článku přednesený graf umožňuje pravděpodobnostní předpovědi zemětřesení a použije-li se v souběhu s lokálními indikátory může pro určité předpovědi zemětřesení poskytnout významnou pomůcku.


Nová animace oceánů připomíná drogový trip. Anebo obraz od van Gogha?

Jedna z nejkrásnějších animací, které jsme viděli, ukazuje mořské proudy.
O animátorech z Goddardova výzkumného centra při NASA už jsme psali – dokáží udělat ze zcela vážné vědy nádhernou podívanou. Máme radost, že se jim to podařilo zase: tentokrát s úžasnou animací pohybu mořských vln na světových oceánech.
Video se jmenuje Perpetual Ocean a shrnuje výsledek práce za období 30 měsíců. Během nich od roku 2005 do roku 2007 zkoumali oceánologové mořské proudy. Účelem videa je „využít oceánská proudění pro jednoduchý, ale hluboký vizuální zážitek“. To se jednoznačně povedlo.


Konec světa nastane 21. 12. 2012! Panika, radost ale hlavně dobré kšefty!

Máme se opravdu bát? Apokalypsa. Zkáza. Armageddon. Tajemné hieroglyfy nalezené v prastarém mayském chrámu Tortuguero věští konec světa. Zánik civilizace připadá na 21. 12. 2012 a tohle datum se začíná povážlivě přibližovat. A už se dějí věci. Věděli jste například, že nejlíp se kšeftuje se strachem?


Odhalení zvěrokruhu: Nejvíce stále bourají Berani

Dvanáct znamení zvěrokruhu provází a zaměstnává mysl lidí již po celé věky. Vliv, který na člověka mají, však dosud nikdo přesně změřit nedokázal. Česká pojišťovna proto znovu po roce podrobila všechna znamení v souvislosti s dopravními nehodami bližšímu zkoumání. Výsledek je možná pro někoho překvapující, nicméně čísla nelžou, a z dat ČP za rok 2011 je patrná až nápadná shoda s výsledky roku 2010. Že by tedy na tom skutečně něco bylo?


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 4.4.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Slunce, Mars a Saturn. Je určitě na místě varování před silně nepříznivým vlivem Marsu. Pozor na páteční úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 1.4.2012