Nahoru ]


Na velitelském stanovišti..


Velitelské stanoviště


Artefakt


Motýl


Martin se stupuje do hlubin VS :-)


Rybník Jívák a Kika s Martinem a Dextr a Sukkuba


Beba šmíruje pářící se žáby :-)


Malý Jívák


Stavidlo

 

Vítám vás v novém týdnu.  Dnešní fotečky jsou výletu k rybníku Jívák. Podívali jsme se na bývalou raketovou základnu a obešli rybníky... Další fotečky najdete na stránkách Polly.

„Za starých časů obyvatelé Západu věřili, že jejich národní státy jsou ovládány něčím, čemu se říkalo vojensko-průmyslový komplex. Eisenhower před ním v šedesátých letech dvacátého století varoval Američany a Evropané po dvou světových válkách velice dobře věděli, co znamená v jejich vlastních zemích. Jenže vojensko-průmyslový komplex již není primárním motorem společnosti. Ve skutečnosti jsme posledních patnáct let pod kontrolou zcela nového komplexu, daleko mocnějšího a všudypřítomnějšího. Říkám mu politicko-právně-mediální komplex. PPM. A ten je odhodlán šířit mezi obyvateli strach – pod rouškou posilování bezpečnosti.“...
..."Západní země jsou pohádkově bezpečné. Přesto se lidé kvůli PPM necítí v bezpečí. A PPM je mocný a stabilní právě proto, že spojuje tolik institucí společnosti. Politici potřebují strach kvůli ovládání obyvatel. Právníci potřebují strach, aby mohli vést spory a vydělávat peníze. Média potřebují děsivé příběhy k upoutání diváků a čtenářů. Společně tyto tři stavy dosahují takové přesvědčivosti, že můžou prosadit svou, i když je strach naprosto neopodstatněný. I když nemá žádnou oporu ve faktech."

Michael Crichton, ŘÍŠE STRACHU

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


V Sibiří byl nalezen záhadný „kosmický objekt“

V poli Kujbyševského okresu Novosibirské oblasti byl nalezen záhadný kovový úlomek. Výška objektu činí skoro 2 metry, váha 200 kilogramů, předpokládá se, že je výroben z titanu. Odborníci Ruské kosmické agentury zatím nemohou stanovit původ tohoto předmětu. Úlomek není součástí balistické rakety, sdělil v úterý tiskový mluvčí Roskosmu.
Udělat konečný závěr o vzniku úlomku bude možné až po tom, co odborníci podrobně prozkoumají předmět.


Rusové řeší záhadu – „něco“ jim tam spadlo z nebe. Že by UFO?

Neznámý kovový předmět, který v neděli dopadl v Novosibiřské oblasti, vyvolává velkou vlnu spekulací. Na první pohled připomíná kontejner na odpadky nebo část vodní jímky, ale vzhledem k drážkování na jeho povrchu je zřejmé, že byl určen k jiným účelům.


Exorcismus a levitace

V lednu roku 2011 se ve sdělovacích prostředcích objevily zvěsti, že Vatikán bude spolupracovat s tele­vizní stanicí Discovery Channel na dokumentu, který se zabývá případy údajného posednutí člověka ďáblem. Vatikán měl také vůbec poprvé udělit povolení vystoupit v takovémto programu členům Mezinárodní asociace exorcistů, založené roku 1993 v Římě věhlasným exorcistou Gabrielem Amorthem (současným předsedou je Giancarlo Gramolazzo).


Personál proslulého britského baru přivádí k šílenství duch zastřeleného hospodského

V barech se zpravidla odehrávají podivné věci, málokteré jsou ale nadpřirozeného původu. Bar Trocadero v Birminghamu je v tomto ohledu výjimečný. Podle personálu v něm totiž straší duch dřívějšího majitele podniku, který tam byl před 116 lety zastřelen.


Komu sloužily tajemné podzemní labyrinty v nitru naší Země?

Jen těžko by se našel národ, v jehož pověstech se nevyskytují příběhy o bytostech obývajících podzemí. Tito tvorové, většinou podivného vzhledu a trpasličího vzrůstu byli nadáni mimořádnými schopnostmi a vůči lidem byli obvykle naladěni nepřátelsky.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 28.3.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Slunece, Venuše a Mars. Je určitě na místě varování před silně nepříznivým vlivem Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 25.3.2012