Nahoru ]

Tání...

Poslední let... fotečka jen a jen pro Polly :-)

Vítám vás v novém týdnu.  Nejsilnějším zážitkem minulého týdne určitě bylo nádherné počasí na konci týdne. Užili si ho s námi i potkanky Inkuba a Sukkuba :-)


Inkuba


Sukkuba


Polly a Kika s Inkubou, Sukkubou a Dextrem :-)

 


„Na podzim roku 1989 došlo k nápadnému posunu. Do té doby média příliš často nepoužívala termíny jako krize, katastrofa, kataklyzma, mor nebo pohroma. V osmdesátých letech se například slovo krize objevovalo v televizních zprávách zhruba stejně často jako slovo rozpočet. Kromě toho se před rokem 1989 v televizi a v novinových titulcích nevyskytovala přídavná jména jako katastrofální, nebývalý a strašný. Pak se ovšem všechno změnilo.“
„Jak?“
„Tyto termíny začaly být stále běžnější. Slovo katastrofa bylo v roce 1995 použito pětkrát častěji než v roce 1985. Do roku 2000 se jeho výskyt ještě zdvojnásobil. A také náměty se výrazně změnily. Zvýšil se důraz na strach, obavy, nebezpečí, nejistotu a paniku.“

Michael Crichton, ŘÍŠE STRACHU

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Kouření vás může zachránit před rakovinou plic!
 

Vědci z testů se zvířaty už dlouho dobře ví, že jisté množství tabákového dýmu působí jako anti-karcinogen [má protirakovinový účinek].


Konec 11-letého solárního cyklu může ohrozit jaderné elektrárny – americká NRC

Sluneční skvrny a geomagnetické bouře jimi vyvolané mohou být nebezpečné pro jaderné elektrárny a je třeba tomuto problému věnovat zvýšenou pozornost. K tomuto závěru došli američtí regulátoři.


Írán na jaderné bombě nepracuje, shodují se západní špionáže

Západní tajné služby získávají jen mimořádně obtížně informace o íránském jaderném programu. Jak americká, tak izraelská špionáž se ale v tuto chvíli shodují, že Teherán na jaderné bombě nepracuje. S odvoláním na americké bezpečnostní zdroje to píše deník New York Times.


Stroj starý 400 miliónů let?

Archeologové z Petrohradské státní univerzity objevili na Kamčatce podivnou zkamenělinu. Jde o jakýsi mechanismus, jehož stáří se odhaduje na neuvěřitelných 400 miliónů let. Artefakt, nalezený v místě vzdáleném asi 240 km od kamčatské osady Tigil, zkoumal tým archeologa Jurije Golubjova.

Rakušan Felix Baumgartner nad Novým Mexikem seskočil z výšky 21 kilometrů. Odvážný kousek byl ale jen generálkou na rekordní skok z výšky 36,5 kilometru, který touží uskutečnit letos v létě. Baumgartner se chce stát prvním člověkem, který jen pomocí gravitace překoná rychlost zvuku.

 
 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 21.3.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet je vyrovnaná. Je určitě na místě varování před silně nepříznivým vlivem Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 18.3.2012