Nahoru ]

 

 

Vítám vás v novém týdnu.

„Všiml jste si někdy, jak podivuhodná je vlastně kultura západní společnosti? Industrializované země svým občanům poskytují nebývalé bezpečí, zdraví a pohodlí. Průměrná délka života se během posledního století zvýšila o padesát procent. A přece moderní lidé žijí ve strachu. Mají strach z cizinců, nemocí, zločinnosti, životního prostředí. Bojí se domů, ve kterých žijí, jídla, které jedí, techniky, která je obklopuje. Zejména se děsí věcí, které ani nevidí – mikroorganismů, chemikálií, přísad, polutantů. Jsou bojácní, nervózní, podráždění a deprimovaní. A ještě překvapivější je jejich přesvědčení, že je ničeno životní prostředí celé planety. Zajímavé! Podobně jako víra v čarodějnictví je to pozoruhodná iluze – globální fantazie hodná středověku. Všechno se řítí do pekel a my musíme žít ve strachu. Úžasné."

Michael Crichton, ŘÍŠE STRACHU

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Tajemný záblesk nad americkým Phoenixem

Když moderátorka jedné TV stanice z arizonského Phoenixu popisovala dopravní situaci, zničehonic se v záběru objevil silný záblesk světla. K události, kterou v přímém přenosu viděly tisíce diváků, došlo 8. března letošního roku.


Působivé video kolapsu ledovcového mostu argetinského ledovce Perito Moreno, ke kterému dochází cyklicky každých cca 8 let:
http://news.yahoo.com/ice-dam-collapses-argentine-glacier-204958900.html


Písečný ďábel na Marsu – úžasná fotografie obří prachové bouře

Jedna prachová bouře zasáhla prakticky celý Mars.
Hned na začátek – výraz „písečný ďábel“ je překlad anglického termínu „dust devil“, jímž se označují prachové víry, u nás se pro ně vžilo označení rarášek. Ale uznejte sami – nezní pro 600 metrů vysoký sloup prachu lépe výraz „písečný ďábel“?


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.3.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 11.3.2012