Nahoru ]

Okno

 

Vítám vás v novém týdnu. Co mne nejvíc zaujalo v minulém týdnu? Určitě naše nové potkaní holčičky Incuba a Succuba. Jejich nikdy nekončící poskakování a vymýšlení lumpáren je spolehlivým lékem na chmury končící zimy :-)


Photo by Polly

Uznejte že článek o potkanech níže na ty dva čumáčky skutečně sedí :-) Jsou to krvelačné bestie :-)

Ten Borghes ale nakonec pravdu neměl.
Kromě tří velkých základních témat existuje přinejmenším ještě jedno, které si zasluhuje stejnou pozornost.
A to když zradí přítel nebo milovaná bytost.
Kdyby Helena neutekla s Paridem a kdyby se veselí řečtí panovníčci nevypravili vybojovat si slávu (či popravdě řečeno bohatství) a neobléhali Tróju, kdyby na cestě domů tolik nebloudil Odysseus, válka by nikdy nezačala. A kdyby Bill Bones neoklamal své společníky a neutekl s mapou, Jim Hopkins ve společnosti pana Trelawneye a doktora Liveseye by se nikdy nevypravil hledat ostrov pokladů, piráti by neútočili na pevnost a smolař Ben Gunn by se nakonec domů nikdy nevrátil.
I když na druhé straně - nebýt Heleniny zrady, nikdy bychom se nedověděli ani o Penelopině věrnosti.
Láska a přátelství jsou věci, kvůli nimž musíme snášet i nevěru a zradu.
Jenže být oddaný je vždycky těžké.

Sergej Lukjaněnko, Nanečisto

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


V jihoafrické Pretorii zkoumají obří stopu stále opředenou záhadami

Důvěřujete více vědeckým výzkumům nebo dáváte přednost mýtům a věříte v existenci mimozemské civilizace? Je žulový útvar připomínající stopu obra dílem přírody nebo malých zelených mužíčků z vesmíru? Na to se snaží odpovědět geolog Michael Tellinger v jihoafrické Pretorii.


Malou dobu ledovou mohly způsobit mohutné sopečné erupce

Nedávno zveřejněný výzkum mezinárodního týmu vědců nabízí odpověď na otázku, čím bylo způsobeno chladné období, pro které se vžil název Malá doba ledová. Ochlazení, které se poprvé projevilo na sklonku 13. století a zesílilo v polovině 15. století, předcházela vysoká sopečná aktivita.


Nadsvětelnou rychlost neutrin má na svědomí špatně zapojený kabel
Vědci přišli na možnou chybu v experimentu OPERA.

Loni se o největší senzaci ve světě vědy bezpochyby postarala neutrina. Konkrétně ta, která v rámci projektu OPERA (čili Oscillation Project with Emulsion-tRacking Apparatus) prolétala Zemí mezi švýcarským CERNem a italskou laboratoří v pohoří Gran Sasso. V září vědci oznámili světu, že podle jejich pečlivě kontrolovaných měření tyto těžko polapitelné a co se klidové hmotnosti týče téměř nehmotné neutrální částice na vzdálenost 732 kilometrů překračují doposud limitní rychlost světla o 60 nanosekund. Zpráva se stala mediálním trhákem.


Potkani jsou ještě děsivější, než jste si mysleli

Většina lidí od sebe krysu a potkana nerozezná. Potkan je větší, silnější a krysu u nás už v podstatě z přírody vytlačil. Krysám se lépe dařilo v dřevěných stavbách, kterým už u nás odzvonilo. Budeme psát především o potkanech, ale většina informací se týká i krys.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 29.2.2012
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn, Venuše a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 26.2.2012