Nahoru ]


Stín loňského léta


Racek :-)

Vítám vás v novém týdnu. Původně jsem chtěl na tomto místě vyjádřit své názory na představy vládní koalice na systém sociálního zabezpečení a důchodovou reformu. Ale vše je to tak absurdní a můj výlev by byl tak plný sprostých slov, že jsem na tento záměr rezignoval. Zjistil jsem totiž, že politici v téhle zemi mohou provést prakticky cokoliv a národ mlčí... Jsme tedy všichni spokojení, šťastní a bohatí. Nebo je problém někde jinde?
"Češi jsou druzí na světě ve spotřebě alkoholu, víc pijí jen Moldavané".

"Strach ze zvířat je součástí populární kultury, námětem knížek a filmů a televizních pořadů. Když ho odložíte, je to stejný pocit ztráty, jako když se nedíváte na poslední populární televizní show, nevíte, kdo je tenhle rok zrovna intelektuální ikonou nebo nesledujete profesionální sport. Ztrácíte něco, co ostatní lidi spojuje.
A kromě toho, vzhledem k tomu, že strach ze zvířat patří k populární kultuře, připomene vám to, že jedno z hlubokých a nezpochybňovaných přesvědčení této kultury se mýlí. Je to trochu znepokojující, protože vás to nutí přemýšlet o tom, co dalšího je ještě špatně.
Strach ze zvířat je rovněž příjemně dětinský pocit a vzdát se ho znamená vyměnit část kouzelných dětských pocitů za část praktičtějších pocitů dospělosti. Zpočátku to není příjemné. Později přemýšlíte o tom, proč to tak neudělají všichni.
Koneckonců, jak člověku prospívá, když se něčeho bojí? Možná to je jen přikrášlování civilizačních hodnot, když uděláte z přírody podvodníka. Já sice trčím v dopravní zácpě, dýchám kysličník uhelnatý a jiné exhalace, koukám se na příšernou umělou krajinu, ale vlastně jsem na tom líp, protože kdyby tu tohle všechno nebylo, lvi a tygři by mě přepadli a sežrali.
Kdyby divoká zvířata — a divoká příroda — byla méně děsivá, možná by civilizace byla méně přijatelná. Pravda je ale taková, že nás civilizace nechrání před divokými zvířaty. Snaží se, i když nedokonale, chránit nás před námi samotnými."


CESTY, MICHAEL CRICHTON
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Tak už i mainstreamová media...

Sluneční bouře ohrožuje komunikační sítě i elektroniku
Dopad elektricky nabitých částic negativně ovlivňují nejen satelity, ale i komunikace, elektroniku, rozvodné sítě, navigační systémy a další zařízení.
Už od čtvrtka dopadají na Zemi elektricky nabité částice vyvrhované silnou sluneční bouří a negativně ovlivňují nejen satelity, ale i komunikace, elektroniku, rozvodné sítě, navigační systémy a další zařízení. Podle vědců tato situace potrvá i do příštího týdne.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 23.2.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 20.2.2011