Nahoru ]


Zimní barvy


Perly na šňůře :-)

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne patrně nejvíce zaujala zpráva "Nová teorie o změně klimatu" v anglickém vydání ruské Pravdy. Originál zprávy najdete zde: http://english.pravda.ru/science/earth/07-02-2011/116811-panic_storms-0/, český překlad potom zde: http://www.osud.biz/co-si-na-osude-neprectete/nova-teorie-o-zmene-klimatu/  Zpráva je pozoruhodná už z toho důvodu, že tato přímo se nabízející teorie, nebyla uveřejněna na žádném "alternativním" serveru, ale v mainstreamovém mediu. Nedá mi to, abych nezmínil skutečnost, že již v roce 2002 jsem uveřejnil překlad článku  "Sun's rays to roast Earth as poles flip".
Přestože článek vychází ze stavu znalostí před 9 lety, stojí za to si ho přečíst. Zjistíte, že s informováním vědců směrem k veřejnosti není jaksi všechno v pořádku. Veškeré znalosti o tom, proč dochází k změnám klimatu, anomálnímu chování počasí atd., jsou zjevně všem na očích. Místo prezentování očividných faktů je veřejnost stále oblbována skleníkovými plyny, emisními limity a dalšími nesmysly.
Dalším faktem, který po přečtení článku zjistíte, je skutečnost, že s největší pravděpodobností proces přepólování stojí těsně před startem.
Další lží, na kterou narazíte, je tvrzení, že proces přepólování planety bude trvat tisíce let a bude postupný. Pokud si uvědomíte že přepólování Slunce (ke kterému dochází každý sluneční cyklus) trvá cca 100 dní, nechápu, kde se tento blud vzal.
V tuto chvíli asi nemá smysl zacházet do podrobného rozebírání problému (což jsem bez tak již učinil v článku Rok 2012), ale slibuji, že se k tématu budu průběžně vracet.
 

"Teoretik, který vytvoří novou teorii na základě nové události, mnoho škody nenatropí. Ale teoretik, který nejprve zplodí falešnou teorii a pak vidí ve všem její důkazy, je nejnebezpečnější nepřítel lidského rozumu."
GILBERT KEITH CHESTERTON

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Atrakci sužovaly divné jevy, vedla přes prokletou cestu postavenou roku 666

Hrůza vyvolaná mimo strašidelný zámek není vítanou atrakcí, a tak Thorpe Park v britském Surrey musel nedávno přijmout výjimečné opatření: právě dostavěnou vodní klouzačku přesunul do zcela jiné části parku.


Jeruzalemské UFO, povedený podvod

V průběhu několika posledních dní proběhla ve všech více či méně významných médiích, hlavně samozřejmě na internetu zpráva o pozorováních UFO nad Jeruzalémem, doprovázených fantastickými videozáběry. Každý kdo problematiku UFO sleduje, však už od počátku jistě tušil, že se bude jednat o podvod, protože se samozřejmě nabízelo hned několik nezodpovězených otázek.


Védy a věda

Slovansko-Árijské védy mapují minulost zhruba 600.000 let nazpět, Velesova kniha pak zhruba 20.000 let nazpět. Lze najít pro události uvedené ve Védách nějakou oporu pomocí moderní vědy?
Ukazuje se že ano, a velmi pádnou.
Uvedu zde tři případy, kdy přímé nebo nepřímé důkazu podporují údaje, jež uvádějí Védy.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.2.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars a Saturn. Pozor na úplněk 18.2.

Mějte se hezky...

Hade, 13.2.2011