Nahoru ]

Kříž...

Elektrárna

Vítám vás v novém týdnu. Nejsilnější zážitkem minulého týdne se mi jeví určitě přírodní pohromy v USA a Austrálii. Sněhová bouře, která zasáhla severovýchod USA, je hodnocena jako jedna z největších sněhových bouří za poslední desítky let. Cyklón Yasi je zase hodnocen jako nejsilnější tropická bouře od roku 1918. Nechci být chmurným prorokem, ale připomínám, že je teprve únor. Obávám se že tento rok bude pokračovat ve stejném duchu i dále.

Je, předpokládám, dostatečně a všeobecně známo, že všelijaké pohádky, bajky a legendy v sobě mívají jadérko skutečnosti. Jen je vyloupnout. Zlý vlk nesežral sedm kůzlátek - to by byla hrubá dietní chyba -, to se jen Měsíc přiblížil sedmi viditelným hvězdičkám, Plejádám, a pohltil je svým světlem. Po Krétě nedusal měděný obr, ačkoli nás o tom přesvědčuje sám pan Vergilius, zato se tu kodrcaly měděné válečné vozy, hlavní strategická zbraň místního krále, kterému se říkalo wanakta. A do třetice: Mojžíšova hůl, kterou praštil do skály, odkud v nouzi nejvyšší vytryskla voda, byla zkrátka a dobře proutkařskou virgulí, na jejíž pomoc se dodnes se střídavým úspěchem spoléhají chataři, otrávení věčným handrkováním s tím mizerou od vedle, co mu švagr vykopal studnu.

LUDVÍK SOUČEK, HIPPOKRATŮV SLIB

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Ptáci z okolí Černobylu mají údajně menší mozky


Ptáci žijící v okolí ukrajinského Černobylu mají v důsledku radiace, jíž byly vystaveny minulé generace, o pět procent menší mozek než jejich druhové v jiných krajích. Vyplývá to ze studie zveřejněné časopisem PLoS One. Odborníci výsledek založili na srovnání 550 jedinců náležejících ke 48 druhům.

Výzkumu vedeného americkým profesorem Timothy Mousseauem se zúčastnili znalci z Norska a Francie.


Mars není mrtvý, jeho písečné duny se mění před očima

Písečné duny na severu rudé planety nejsou jen zkamenělým pozůstatkem bouřlivé minulosti. Stále se mění - podobně jako duny pozemských pouští.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.1.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 6.2.2011