Nahoru ]

Z podvečerní vycházky s Bestií...

Vítám vás v novém týdnu. Poslední dny si kladu otázku kam zmizel zdravý rozum... Když jsem na tyto stránky umístil svojí úvahu o roce 2012, tak jsem tím nesledoval nic jiného, než upozornit na rozpor ve vnímání času našich předků a současné civilizace. Pokud je správná zkušenost "starých", tak lze na základě doložených civilizačních problémů a katastrof čekat vážné problémy. Pokud jsou správné vývody "naší" civilizace, pak nás nečeká nic zlého a všechny dohady lze odsunout do říše legend a bájí. Prosté, ne?
Jenže internet je zvláštní medium a přispívají na něj lidé s mnohem komplikovanějším uvažováním :-) Zkrátka a dobře - prosté, logické závěry nějak lidi neoslovují. V tváří tvář problémům současnosti se "publikum" rozštěpilo na dvě části.
První část nepřipouští naprosto žádné anomálie. Klima se nemění, výkyvy počasí a sluneční aktivity byly vždy, Země se přepólovala mnohokrát  - technická civilizace si poradí s čímkoliv. S první částí lze souhlasit, s druhou nikoliv. Druhá část tvrzení je pouze zbožné přání. V celé historii lidstva nečelila pohromám tak přetechnizovaná civilizace jako je ta naše. A pokud ano, zametlo to sní tak důkladně, že se do našich dnů nedochovala po ní ani stopa. Osobně se domnívám, že názory o nezpochybnitelnosti naší "technické" a "tržně ekonomické" cesty jsou velmi nebezpečné. Proč? Inu proto... Blbečku nestrachuj se, nestarej se, vědci a politici se o tebe postarají a ty se nesnaž nic měnit, makej a plať daně...
Další částí "publika" jsou lidé kteří se považují za esoteriky, duchovní lidi, nebo jinak lepší části lidstva. Ti si sice současné problémy připouštějí, leč je považují za přechodné a druhořadé, neb rok 2012 za lidstvo všechno vyřeší, budeme ztransformováni, či zduchovněni, či UFOlyzováni, atd... Jinými slovy, jedinec byl se měl věnovat především svému duchovnu aby byl připraven na přechod do vyšších dimenzí (čert ví co to vlastně znamená), materiální svět je pro tuto sortu lidí nezajímavý, realita klamavá a nemá v podstatě cenu se o cokoliv starat, neb, co jsou lidské síly proti mocným duchovním bytostem, které nás spasí. Důležité je i být pozitivní, neb to člověka více a lépe rozvibrovává... Blbečku, vibruj, nestarej se, kupuj osvícené knihy a navštěvuj semináře s osvícenými šamany a guru, makej a plať daně...
Neodolám a dovolím si zacitovat:
"Nyní je však doba, kdy moudrost bude vrácena zpět. Nacházíme se v ústředním bodě na naší planetě, kde budeme pokračovat tak jako doteď s válkami, zabíjením se navzájem a naší Matky Země, nebo se změníme. Čas obřadu označil počátek nového způsobu bytí. Nebesa se otevřela a sdílela s námi úžasné energie a měnila nás na molekulární úrovni. Starodávní, naši předkové, se rozhodli vrátit se zpět jako duchové po tisících, aby nám pomohli být lepšími lidmi, pomohli nám učinit spirituální a energetická rozhodnutí, potřebná k vylepšení nás samých a nás všech. Nyní je pro nás doba začít odkládat věci, které děláme v našich životech a které nám už neslouží, které nás už nečiní lepšími lidmi. Pokud to nepochází ze srdce, pak bychom se měli zastavit. Pokud vám to nedává dobrý pocit, pak to přestaňte dělat; jestli to ubližuje Matce Zemi, pak to ubližuje nám. Čas nadešel, posun započal a my jsme zde, žijeme v tomto momentě, jehož příchod byl předpovídán před tisíci lety. Budeme připraveni na rok 2012? "
“Little Grandmother” Kiesha Crowther.
"Pokud tedy celá transformace je o tom, přesunout se z dimenze 3D do 5D, jak se tedy dostat přes ono 4D?
Existuje k němu klíč: Úroveň vašeho vědomí v přítomnosti.
Prozatím jen málo lidí je schopno udržet své vědomí alespoň na chvíli čistě v přítomném okamžiku. I když máme chvíli čas sami na sebe, jako bychom tu nebyli. Stále se v myšlenkách zabýváme minulostí nebo budoucností. Kdy naposledy jste byli skutečně v přítomnosti? Pouze teď a tady a radovali se z toho, co je právě nyní, v tuhle vteřinu?
Pokud přítomný okamžik budeme schopni zachytit, budeme-li schopni sami sebe si plně uvědomit teď a tady, je možné pak i své vědomí přesunout kamkoli si budeme přát.
Přesunout vědomí není nic těžkého. Však vy jej stále přesouváte do minulosti nebo budoucnosti! Vědomě zde, jste jen málokdy.
Jak ovšem trefit do 5D? Vraťme se opět k Majskému kalendáři: Již jsem se zmínila o několika branách vycházejících z jednotlivých kružnic. Najdeme tam tedy v první řadě nejvýraznější 4 brány přímé: Těmi projdou bytosti, které onen princip sami včas pochopí, budou schopny tedy bez pomoci kdykoli projít sami. Ovšem úkolem většiny těchto bytostí bude, pomoci převést ty, kteří toho sami a bez pomoci, schopni nebudou."
" Teta Kateřina"
Přemýšlím, jak výše uvedené uzavřít... Kšeft jde v podstatě udělat z čehokoliv.
 Z lidské hlouposti na mne padají chmury.
Mimochodem a tohle znáte:-) ? George Lucas: Svět zanikne v roce 2012
Nechme názory slavného režiséra stranou. Každý věříme tomu svému. Zkuste si přečíst diskusi pod článkem. Soubor naprosté idiocie je pro diskuse na internetu v poslední době příznačný.

"Občas si připadám jako správce muzea. Prázdného muzea, kam nikdo nechodí a které hlídám jen sám pro sebe."

Norské dřevo, Haruki Murakami

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Grónské ledovce minulý rok tály nejvíce za posledních 30 let

V Grónsku loni roztála největší plocha ledovců od začátku měření v roce 1979. Období tání také bylo nejdelší v historii. Na úbytku ledovců se projevilo výjimečně teplé léto a zároveň málo sněhových srážek v zimě, citoval v sobotu z americké vědecké studie zpravodajský server MSNBC.

"Letošní období tání bylo výjimečné. V některých oblastech trvalo až o 50 dnů déle než je dlouhodobý průměr," řekl autor studie Marco Tedesco z Newyorské městské univerzity. "Tání v roce 2010 začalo výjimečně brzy už koncem dubna a skončilo celkem pozdě v polovině září," dodal.


Svět se obává hladu

Peking/Dillí - Ceny potravin na světových trzích letí raketově vzhůru. Jen za loňský rok zdražilo o čtvrtinu 55 potravin, které jsou zařazeny do indexu potravinářských komodit. Panují proto obavy, že se zopakuje potravinoá krize z roku 2008. Hladové bouře tehdy zachvátily země od Haiti až po Egypt.


Rok 2010 byl podle vědců nejteplejší v měřené historii

Washington - Rok 2010 byl podle amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší (NOAA) celosvětově nejteplejším od roku 1880, kdy se započalo s měřením. Teploty povrchu pevniny a oceánů byly loni o 0,62 stupně Celsia nad průměrem 20. století a vyrovnaly tak rekord z roku 2005, informovala vládní agentura NOAA na svých internetových stránkách.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 26.1.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 23.1.2011