Nahoru ]

Vítám vás v novém týdnu.

"Strach bývá všelijaký. Nikdy nevěřte těm, co tvrdí, že nejhorší je nebezpečí neznámé, nepochopitelné, ukrývající se bůhvíkde. Nejpříšernější ze všeho jsou věci viditelné a hrubé - studená ocel ostří nože na krku, nekonečná tma uvnitř hlavně, která na vás míří, těžký pach zvířete, které se na vás vrhlo, slaná voda, která se vám hrne do hrdla, či praskající prkno visuté lávky nad propastí.
Teprve pak je tu místo pro věty jako "Už tě nemám ráda" nebo "To budeme muset operovat", pro cosi supícího a hemžícího se v temnotách, pro hřbitov uprostřed bouřlivé noci, pro první seskok padákem nebo pro pohrůžky typu "Však my si tě najdem".
Skutečný strach je plastický, výrazný a zaměstná vás plně. Ten vidíte, slyšíte, cítíte a nahmatáváte. A můžete si ho i ochutnat.
Hlaveň pistole páchne prachem a chutná po železe. Prasklé prkno zavání po hnilobě. Pokožka na krku, napnutá hrůzou, pod čepelí nože tiše šelestí. Strach vyžaduje všechny naše smysly bez výjimky. A když v sobě máte nějaký ten šestý smysl, tak ho okupuje taky."

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


 Stanice FOX ukazuje nepokoje v Rusku, požívá k tomu záběry z Řecka

Inu stále stejný scénář...


E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Ruská zpravodajská internetová stránka Life News zveřejnila e-maily, které ukazují korespondenci mezi americkým ministerstvem zahraničí a ruskou skupinou volebních pozorovatelů Golos, ve kterých se probírají platby za práce odvedené na diskreditaci výsledků ruských parlamentních voleb.


Tunguzský výbuch stále záhadou

I když nedávno uplynulo sto let od této katastrofy v sibiřské tajze, výzkum směřující k objasňující příčinu této obrovské exploze zatím nevedl k žádnému určitému závěru. Připomeňme si některá fakt: K úkazu obecně zvanému tunguzský meteorit, i když přesnější by byl název tunguzská událost či katastrofa, došlo 30. 6. 1908 v 7,17 hod. tamního času v sibiřské tajze nedaleko Tunguzky (přesně na 101° 53' 40'' E; východní délky a 60° 53' 09'' severní šířky). Ať se tam již událo cokoliv, zničilo to 2150 km2 tajgy, kde padlo na 60 mil. stromů. (Pro srovnání, je to téměř 10x větší plocha než je rozloha zničeného lesa při nedávné katastrofě v Tatrách.)


Ať žijí sociální sítě...
Američana odsouzeného k smrti osvobodili kvůli tweetujícímu porotci

iDNES.cz, ČTK 9. prosince 2011 8:10
Nejvyšší soud amerického státu Arkansas zrušil rozsudek smrti nad mužem usvědčeným z loupežné vraždy. Rozhodl tak kvůli tomu, že jeden z porotců při procesu zveřejňoval své postřehy ze soudního přelíčení na sociální síti Twitter.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/americana-odsouzeneho-k-smrti-osvobodili-kvuli-tweetujicimu-porotci-1ky-/zahranicni.aspx?c=A111209_073444_zahranicni_ts


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.12.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn a Jupiter, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 11.12.2011