Nahoru ]

U sv. Marie...

Podzim v Nymburce

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne patrně nejvíc zaujal dokumentární film o archeologické lokalitě Göbekli Tepe, patřičné odkazy najdete níže...

Své zvláštní kouzlo má bezesporu i bezhlavost: Takové to odejít pro chleba a vyrazit si do jiného města; nebo se ráno seznámit s dívkou a večer si ji vzít; či bez váhání otevřít dveře, za nimiž se ozývají podezřelé zvuky; vlézt do výběhu za hrochem a poplácat ho po tlustém zadku; odjet do Thajska a oddávat se tam nechráněnému sexu. Zkrátka a dobře vrhnout se dobrodružství bez rozmyslu vstříc je velice lákavé.
Zvlášť když je vám sotva dvacet a ještě jste žádné pořádné dobrodružství nezažili.
Opravdové dobrodružství bezhlavost přímo vyžaduje. O kolik úchvatných a zajímavých zážitků by lidstvo přišlo, kdyby si lidé každý takovýto krok pořádně rozmysleli a připravili se na něj! To by polární expedice neuchovávaly petrolej v kanystrech, zaletovaných olovem, nevyužívali by jako nákladní zvířata poníky, vynálezci křídel by nejdřív skákali ze stodoly za humny a teprve pak z Eiffelovky, adresáti elektronické pošty by neotevírali soubory s nápisem "nice game!" a nepomáhali nigerijským princům získat dědictví v hodnotě dvou miliard dolarů. Zkrátka a dobře by se spousta událostí vůbec neodehrála - událostí komických, smutných, ale nejčastěji tragických.
Protože pořádné dobrodružství si žádá oběti.

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Göbekli Tepe

O této archeologické lokalitě jsem se již v minulosti na této stránce zmiňoval, ale fotografie, či popisy, na mne nezapůsobily tak jako tento film...
Pokud se zajímáte o české zdroje zabývající se neobvyklou památkou, potom doporučuji tyto články:
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=turecke-stonehenge-kurdsky-carnac&cisloclanku=2009030105

http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/150828/Slyseli-jste-uz-o-Gobekli-Tepe.html

 


Konec další mystifikace s „mimozemšťanem“…

Mrtvola mimozemšťana byla prý dva roky uchovávána v ledničce důchodců v Karélii…

Tato zpráva způsobila rozruch nejen v Karélii. Řada médií po celém světě oznámila, že u Petrozavodska, je už téměř dva roky uchováváno v chladničce tělo podivného stvoření. Podle vzhledu – jasný mimozemšťan.


Plavba do údolí smrti 

moc pěkný filmový dokument Ivana Mackerleho o pověstném místě na Sibiři s tajuplnými "kotli".  Doporučuji ke shlédnutí.


Podle sibiřského kalendáře se neodvratně blíží začátek světa

Jak je v esoterických kruzích a v letním zpravodajství masmédií často připomínáno, blíží se konec světa podle mayského kalendáře. Existují však i další kalendáře starých národů s jinými daty a pojetími apokalypsy. Během nedávného výzkumu se ruským antropologům podařilo najít a rozluštit proroctví málo známého jihosibiřského kmene Ege'gafů. Podle jejich kalendáře svět nemůže tak brzo skončit – ještě totiž ani nezačal.


Druhý odkaz Mayů na datum 21. 12. 2012

Dlaždice z Comalcalco
Arturo Mendez, mluvčí National Institute of Anthropology and History potvrdil, že existuje další nález, který má vztah ke jmenovanému datu. Tentokrát pochází z ruin poblíž města Comalcalco. Nápis je vepsán do vypalované hliněné dlaždice, protože pochází z netypické Mayského chrámu, který byl postaven z cihel.


Na Islandu hrozí výbuch století, Katla se probudila

REYKJAVÍK - Islandská sopka Katla by se velmi brzy mohla probudit k životu. Případné erupce tohoto vulkánu, který je považován za nejnebezpečnější v zemi, by mohly být nejsilnější za poslední století.


Záhada v USA – z nebe padaly kovové válce

Policie řeší podivný případ, ke kterému došlo první prosincový den v Plymouthu v americkém státě Massachusetts. Skladníky místního obchodu s nábytkem čekal při příchodu do práce pořádný šok – na zemi našli tři podivné kovové válce a ve střeše objevili velkou díru.


Poslední zpráva MAAE obsahuje pochybné informace

Poslední zpráva Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) podpořila dávnou americkou a izraelskou touhu zaútočit na Írán natolik, že v minulém týdnu cena ropy stoupala mimo jiné v očekávání izraelského útoku na Írán. Pokud MAAE vydala zprávu, která může mít tak závažné následky, měla ji velmi zodpovědně zvážit. Zpráva ale ve skutečnosti obsahuje, podle vyjádření expertů, velmi závažné chyby.


Střední Evropa zažila nejsušší listopad v moderní historii

Konec listopadu potvrdil předpoklady meteorologů. Právě končící měsíc byl totiž přesně podle předpovědi extrémně chudý na srážky. Meterologové dokonce odhadují, že šlo o nejsušší listopad v historii českého měření a zároveň v moderní historii střední Evropy. Jednalo by se tak o rekordní sucho za více než 200 let.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 7.12.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn a Venuše, síla ostatních planet je vyrovnaná. Pozor na páteční úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 4.12.2011