Nahoru ]

Nemocnice u sv. Apolináře

Podzim v Nymburce u Labe

Vítám vás v novém týdnu. Musím se vám svěřit, že minulý týden mne nejvíc zaujalo následující video:
 
Po zhlédnutí videa mne napadlo, že by ti tito dobří hoši zasloužili čestné občanství České republiky. Jsou to srdcem skuteční češi. Dostávají přes palice, nechávají si šlapat po hlavě, štípají na nich dříví, rozbíjejí na nich cihly a oni jsou stále dobře naložení, pohoda a samý usměv.

  Nevím, jak pro koho, ale podle mě v sobě každý dobročinný skutek nese stín jisté trapnosti. Když hodíte pár mincí do pouzdra od kytary, na kterou hraje mladý chlapec v podchodu, když vložíte bankovku zanedbatelné hodnoty do třesoucí se dlaně žebrající stařenky nebo odnesete do kostela své hadry "pro chudé", vždycky si připadáte poněkud provinile.
Proč asi? Protože jste bohatší? Žebrák, který trpně postává před obchodem, nemusí nutně vydělávat míň než vy. Protože jste úspěšnější? Jenže úspěch je přece věc velmi vrtkavá a vaše dobročinnost rozhodně nezaručuje, že se jí dočkáte taky, když se ten úspěch od vás odvrátí.

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Švéd se samovznítil při čekání na vlak

Zatím neidentifikovaný muž vzplanul při čekání u švédské vlakové stanice v Göteborgu. Svědci uvedli, že muž stál před hudebním obchodem, když z ničeho nic začal hořet. Podivný incident podle tamějšího deníku muž přežil.


ESM – konec demokracie, začíná nevolnictví

Je ESM záchranou, nebo jen dalším krokem k novému světovému řádu?


Miliardy ve Švýcarsku aneb Vláda měla důležitější práci

Když Švýcaři oznámili, že u nich máme osm miliard, člověk by řekl, že vláda ždímající ze svých chudých každou korunu, zavyje jak smečka hladových vlků a vrhne se na kořist. Švýcarský občan v postu českého ministra zahraničí prohlásil, že on a jeho úředníci by v tomto udavačském případě byli toliko pošťáky. Z toho nevyplývá, zda vznešený pošťák něco obdržel a předával jiným ministerstvům, nicméně buď jak buď, po koruně chtivý ministr financí ani ťuk, ministr vnitra nerozjel svou mašinerii, aby zjistila kdo a co, ministr spravedlnosti též nic moc. Tak jako všechna ministerstva: Já nic, já muzikant, ale kluci odvedle, to je jiná. Vláda tyto prkotiny neprojednávala, fachala na důležitější kauze: Kubice sbíral důkazy pro zakázání KSČM, ministr zahraničí už se patrně chystal, jak toto vítězoslavně oznámí demokratickému světu, a ministr financí zřejmě spočítával, jak velký majetek ti komanči mají. Člověk už ani nežasne!


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 30.11.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden je síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 27.11.2011