Nahoru ]

Pár foteček s Dančou v atelieru :-)

Vítám vás v novém týdnu. Svět se zhroutí už příští týden, tvrdí analytici.  Po pravdě řečeno, příliš ekonomickým analytikům nevěřím a považuji ekonomii za pavědu. Řekl bych, že pokud by ekonomie jako věda fungovala, asi by svět byl někde jinde a ne v takovém močálu černém... Nicméně člověk nemusí být analytikem aby pochopil, že je zle...

 V jakékoli správné pohádce nastává okamžik, kdy se hrdina vydává něco hledat. Ivan-carevič hledal kouzelná jablka věčného mládí. Bilbo s partou trpaslíků se zase pídí po dračích pokladech. Harry Potter hledá tajnou komnatu. A Atrej pátrá po hranicích Fantazie.
Všechny tyto činy, tak poutavé pro znuděného diváka, jsou samotnému hlavnímu aktérovi naprosto k ničemu! Ivan by se místo putování pro jablka mohl na seně vyvalovat s ruměnou služkou; Bilbo by si jistě raději vykouřil dýmku voňavého hobitského tabáku; Harry Potter by se zase - ve snaze nějak potlačit pubertální komplexy - proletěl na koštěti; a Atrej by docela klidně mohl lovit purpurové bizony. Jenže rozkaz už byl vydán: Car-báťuška žene careviče z dvora pryč, trpaslíci chytají svou oběť za chlupaté nohy, zlý bazilišek uniká do svého doupěte a Nicota metodicky ničí Fantazii. Hrdina nemá na vybranou a musí se vydat na cestu.
Je třeba říct, že všechny tyto úkoly vždy směřují k nalezení a získání čehosi hmotného. Je to zkrátka něco jako jablka věčného mládí, pytel zlata, ponuré podzemí pod školou (ostatně kterékoli dítě vám potvrdí, že ponuré podzemí je pod každou školou) či hraniční sloup s nápisem Tady autorovi došla fantazie...

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Bublající voda a létající kameny. Podívejte se, jak se v Atlantiku rodí nový ostrov
U Kanárských ostrovů vyrůstá nová hora. Pod hladinou se totiž probudila sopka, která podle odborníků vstoupila do třetí fáze erupce. Geologové dodávají, že již brzy nad hladinu "vykoukne" nový ostrov. Stovky obyvatel sousedního ostrova El Hierro kvůli zvýšené koncentraci oxidu uhličitého odjíždějí.


Kolaps sopky Cumbre Vieja na Tenerife a 50 metrové tsunami až v New Yorku

Sopka Cumbre Vieja na ostrově La Palma
Už v 90-tých letech minulého století se zjistilo, že na jednom z Kanárských ostrovů se nachází sopka, která je doslova časovanou bombou. Uvedl to Simon Day z univerzity v Londýně, který začal studovat vulkány na Kanárských ostrovech v roce 1994. Pozval ho tam španělský geolog Juan Carlos Carracedo z místní vulkanologické stanice, který zjistil, že v minulosti několikrát došlo na ostrovech k mohutným sopečným výbuchům, které následně vedly ke zhroucení vulkánů. Zvlášť se zajímal, jestli sopce Cumbre Vieja na turistickém ostrově La Palma hrozí podobný kolaps.


Ruská záhada: Mimozemšťan v lednici!

Petrozavodsk – Anglický list Daily Mail přišel se šokující informací. Ruska Marta Jegorovna tvrdí, že u sebe doma v mrazáku přes dva roky skladovala mimozemšťana. Jako důkaz pořídila jeho fotografie, na základě kterých jí podivné monstrum zabavili vědci, kteří ho nyní zkoumají.


Záhadný nález v Peru. Jde o mimozemšťana?

Protáhlá mumifikovaná lebka, nalezená v Peru, by konečně mohla dokázat existenci mimozemšťanů. Podivně tvarovaná hlava – stejně velká jak její půlmetrové tělo – zamotala hlavu antropologům. Jde o jeden ze dvou souborů pozůstatků nalezených ve městě Andahuaylillas v jižní provincii Quispicanchi.


Psychiatrie a fenomén zvaný Poltergeist

„Člověk je nepochybně nejzajímavější tupec, jakého si lze představit. I z těch nejzřetelnějších faktů dokáže vyvodit zcela nesprávné závěry." (Mark Twain)

Ve druhé půli 19. a na počátku 20. století v případě spontánních fyzikálních jevů, lidově označovaných za „řádění poltergeista“, řešila akademická obec u takovýchto jevů rozpory se soudobými vědeckými poznatky bez jakékoliv osobní zkušenosti, metou „ex cathedra“, tedy od stolu. Podobně se zachoval například i Výbor pro zkoumání výstupu médií, zřízený Fyzikální společností při petrohradské univerzitě 6. května 1875. Výbor se obrátil na Aksakova, Butlerova a Wagnera s návrhem, aby mu předložili poznatky o pozorovaných fyzikálních (a s nimi spojených akustických) jevech, označovaných tehdy za „autentické jevy spiritistické“. Do komise byli nominováni mimo jiné např. učenci Bobilev, Borgman, Gesechus, Krajevič a D. I. Mendělejev. Výbor ukončil svou činnost už 21. března 1876, kdy došel k závěru, že všechny pozorované jevy, chápané jako projevy mediumity, pocházejí z podvědomých pohybů nebo z vědomého podvodu a že „spiritistické učení je pověra”. Výbor zveřejnil své závěry v časopise Golos dne 25. března 1876, přičemž byly též publikovány D. I. Mendělejevem ve spisku s názvem Materiál pro posouzení spiritismu (Petrohrad 1876).


Vědci z CERN potvrdili svůj revoluční objev. Neutrina překonávají rychlost světla
Neuvěřitelný objev z září tohoto roku se potvrdil. Vědci ve švýcarském CERN potvrdili za vylepšených podmínek pokus s neutriny, která jsou rychlejší než světlo. Objev, jejž ještě čekají ověřování v USA a Japonsku, může popřít základy moderní fyziky.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 23.11.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden je síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 20.11.2011