Nahoru ]

Vítám vás v novém týdnu. Rád bych označil za zajímavou zprávu něco jiného, ale realita současnosti je zkrátka taková jaká je... Než podlehnete chlácholení medií o tom, jak se Evropa vypořádá s hrozící krizí (jen co zatočí s viníky - nejprve EU napravovalo Řecko, teď bude zase napravovat Itálii a potom...), tak si přečtěte tento článek: Světová měna a světové dluhy. Je třeba něco dodávat?

V případě mladého a zdravého muže existuje řada způsobů, jak se ráno probudit. Nejpříjemnější asi je, když jste ráno probuzeni polibkem na ucho a něžný hlásek do něj šeptne: "Děkuju, miláčku... Byla to nezapomenutelná noc..." Je to sice možná zvláštní, ale nejpříšernější probuzení je úplně stejné - jen ten hlas je mužský a mluví s nápadným kavkazským přízvukem.
Mezi těmito dvěma póly se však prostírá nepřeberný počet jiných způsobů probouzení. Najde se tam například klasické od "Na tu druhou flašku jsme se měli vyflajznout, ale stejně to nebylo k zahození.", "Teď hlavně najít ponožky a vypadnout, dokud se neprobudí." až po poměrně exotickou variantu "Že bych usnul za volantem, pane doktore?".
V drtivé většině případů však nastávají situace podstatně prozaičtější. Mladý muž se obvykle probouzí s myšlenkou: "Panebože, jak já tu práci nenávidím!" Mezi velmi rozšířené možnosti pak patří "Tak přestane ten harant konečně řvát?" či "Kterej idiot mi to volá uprostřed noci!".


Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Lidstvo uniklo apokalypse v roce 1883 jen o vlas

Lidé a savci mohli vyhynout podobně jako dinosauři již v roce 1883, kdy Zemi zkřížila cestu kometa s hmotností miliard tun. Z pohledu astronomů, kteří na základě dobové zprávy a nových propočtů dokazují průlet ohromné rozpadající se komety, minula modrou planetu o pověstný vlas - několik set kilometrů. O možné apokalypse, která se nestala, informoval server Massachusettského technologického institutu.


Princ Charles přiznal příbuzenství s Drakulou

A je to venku: britský princ Charles oficiálně přiznal, že je příbuzným valašského knížete Vlada, který se stal předlohou pro románovou postavu upíra Drakuly.


Modrookým za dvacet sekund
Mít z hnědých oči pomněnkové jako Taylorová, Madona nebo Hasselhoff je prý maličkost. Stačí k tomu laserem poničit v oku část melanocytů. Metodě její objevitel dal název „Lumineyes technology“.


NASA v nově zveřejněném videu uklidňuje, od 2005 YU55 žádné riziko nehrozí, i když bude blíž než Měsíc

Planetka označovaná jako 2005 YU55 má asi 400 metrů na délku a proletí tak blízko kolem Země, že nám bude blíž než Měsíc. NASA, jak už je zvykem, vyvrací různá tvrzení a obavy z případné srážky nebo vyvolání tektonické aktivity na Zemi, planetka YU55 je neškodná, objekt podobné velikosti se k Zemi dostane jednou za 35 let. Při této příležitosti v pátek americká vesmírná agentura zveřejnila následující video s Lancem Bennerem, výzkumníkem v JPL.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.11.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Pozor na úplněk 10.11.

Mějte se hezky...

Hade, 6.11.2011