Nahoru ]

Emo

Koník :-)

 

Vítám vás v novém týdnu. Tento týden je aktualizace bez horoskopu, nějak mi na něj nezbývá čas.

Minulý týden mne zaujal poměrně zajímavý jev. Po sluneční erupci 25.10., se objevila  polární záře velmi nízkých zeměpisných šířkách. Ve většině oblastí se projevovala zářivě rudou barvou. To znamená, že se částice slunečního větru se dostaly v podstatě až k zemskému povrchu.
Všude jsem se dočetl, že došlo k silné kompresi magnetického pole  proto to vše výše uvedené. Jenže mne napadla taková nepříjemná myšlenka. Jakápak komprese, když v té době bylo geomagnetické pole velmi slabé... A dále, ona erupce nebyla až tak silná. A navíc... Je úplně normální když na několik hodin dojde prakticky k úplné ztrátě jižního magnetického pólu?

Pro vysvětlení obrázku - modré jsou siločáry severního pólu, červená barva označuje, druhý pól magnetu - jižní.
Mám pravdu nebo se mýlím? Najde se nějaký čtenář, který věci rozumí? V podstatě se mi zdá, že vysvětlení "abnormální komprese" neodpovídá obrázku. Je jasně vidět, že nebylo co komprimovat. Zároveň mne poněkud neuspokojuje vysvětlení druhé strany, tvrdící, že za všechno může Planeta X :-)

Dřepl jsem si ke stolu, jal se usilovně žvýkat a k tomu jsem se zamyslel, zda si mám opatřit televizi, nebo ne. Jak je vidět, sama od sebe se tu neobjeví. Tu si budu muset koupit. Ale potřebuju já v novém životě bednu, nebo ne?
Asi ano. Abych s vlastí nezpřetrhal i poslední pouto. Vždyť se na to dívají všichni. Kdo by mi jinak radil: "Jez jogurty", "Čisti si zuby", "Běž do kina"...

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Thajsko postihly nejhorší záplavy za posledních 70 let, v Barmě tento týden po prudkých deštích zahynulo 106 lidí

Povodeň ohrožuje thajskou metropoli Bangkok, uzavřeno letiště


USA zasáhla sněhová bouře, zanechala tři mrtvé a přes dva miliony lidí bez elektřiny

Washington - Severovýchod Spojených států v sobotu večer zasáhla nečekaná sněhová bouře, která si vyžádala nejméně tři oběti. Přes dva miliony lidí zůstaly bez dodávek elektrického proudu, informuje v neděli webový portál zpravodajské stanice CNN.


TAR - navigační kříž bohů
Zapomeňte na vše, co vám dodnes tvrdili o symbolu kříže. Od ukřižování Krista se kříž stal symbolem křesťanství. Podle Vatikánu vertikála symbolizuje směřování k Bohu, horizontála spojení mezi lidmi. Křesťanský kříž je symbolem víry a zmrtvýchvstání. Nicméně, kříže se vyskytovaly již dříve, téměř ve všech kulturách, dávno před vznikem křesťanství.


Sopečné výbuchy pod vodou způsobily velké zelené skvrny na povrchu moře

Dvě podvodní vulkanické erupce u pobřeží ostrovů způsobily velké zelené skvrny, které se objevily na povrchu moře. Kromě skvrn, byl cítit silný zápach síry a mrtvých ryb. K události došlo kolem 11. října po sérii slabších zemětřesení v oblasti, ke kterým docházelo od konce září . Evakuaováno bylo asi 600 lidí .


Mějte se hezky...

Hade, 30.10.2011