Nahoru ]

Máme to ale hezké babí léto :-)

Vítám vás v novém týdnu. Za nejzajímavější informaci minulého týdne určitě považuji  projev íránského prezidenta Ahmadínežáda na Valném shromáždění OSN - vřele doporučuji k přečtení....

"Vstal jsem brzy, kupodivu čerstvý a odpočinutý. Vzpomněl jsem si na starou anekdotu, že ve dvaceti letech může člověk celou noc pít a flámovat a ráno vstane svěží; když udělá totéž ve třiceti, tak ráno cítí, že pil a flámoval, kdežto ve čtyřiceti celou noc prospí a ráno si připadá, jako by od večera pil a flámoval."

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...

Katolická církev a fenomén zvaný poltergeist

Dnes, kdy se již celá řada našich vědců opět zcela svobodně a otevřeně hlásí ke své víře, sehrává při diskusích o projevech telekineze ze seancí spiritistů, dodnes pozorovaných i při tzv. „řádění poltergeista“, podstatnou roli též stanovisko katolické církve. Například řada našich vědců jako praktikujících katolíků soudí, že katolická církev existenci takovýchto fyzikálních jevů striktně odmítá. Na první pohled by se mohlo zdát, že o stanovisku církve vlastně nic nevíme. Avšak o nejrůznějších projevech telekineze se diskutovalo již ve druhé půli 19. a na počátku 20. století a v dané problematice se můžeme díky historickým pramenům docela dobře orientovat.


V atmosféře Marsu je zřejmě mnohem více vodních par než se původně odhadovalo

Nové světlo do atmosféry rudé planety vnáší studie publikovaná v magazínu Science, ve které vědecký tým vedený Luca Maltagliatim, prezentuje nové nálezy evropské vesmírné sondy Mars Express. Měření orbitální sondy přináší poprvé data popisující vertikální rozložení plynů v atmosféře planety a podle nich se v některých vrstvách atmosféry Marsu nachází až 100x více vody než se doposud odhadovalo.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 5.10.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Venuše, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 2.10.2011