Nahoru ]

Šumava...

 
Vítám vás v novém týdnu. Stejně jako v minulé prázdninové týdny, tak i tento je redukovaný. Nicméně pokud vás zajímá naše letošní putování po Šumavě, tak fotografie i povídání najdete >>ZDE>>. Letošní Šumavský čundr samozřejmě dokumentovala i Polly a její záznam putování najdete >>ZDE>>.
Nebudu komentovat poněkud podivný průběh letošního léta, ani poněkud množící se seznam klimatických anomálií, ba ani slušný seznam velmi silných zemětřesení v průběhu letošních prázdnin. Je to zbytečné... Každý, kdo se o to pokusí, je automaticky označen za psychopata, přihřívajícího si katastrofickou polívčičku zvanou "syndrom roku 2012".
Zaujala mne věc jiná - zkuste si srovnat následující dvě videa. K první nevysvětlené událost došlo 22.6. 2011 na Havaji. Druhá je aktuální a udála se 26. srpna 2011 v Číně - Pekingu.
Video č. 1 Havai
Video č. 2 Peking
Pozoruhodná je neochota dát oba jevy do souvislosti. Jakoby šlo o jedno a to samé, že? Vysvětlení, že za první událost může jednou americká raketa a podruhé pád ruské kosmické lodi Progres (k havárii došlo dva dny před tím), považuji za křeč a zoufalství :-)

Za další pozoruhodný jev považuji velmi podivný obrazec nalezený v Číně. Je  dobře zdokumentovaný a vysvětlení samozřejmě chybí. Ostatně i pokud člověk oplývá bujnou fantazií, tak  jakékoliv vysvětlení není schopné ani přibližně vznik jevu objasnit... Celý obrazec je vytlačen do půdy do hloubky 2-3 cm a má v průměru něco mezi jedním až dvěma kilometry. Pokud kliknete na obrázek dostanete se do podrobné zprávy....

 

 

Mějte se hezky...

Hade, 28.8.2011