Nahoru ]

Bodláky (cestou z Hradce Králové jsme se byli vykoupat v pískovém lomu, kdesi před Chlumcem)

Kamenice - foto z výletu do Děčína

Bílá věž - Děčín

A ještě jednou... :-)
 

Vítám vás v novém týdnu. I tato další prázdninová aktulizace je redukovaná. Fotografie jsou z prázdninových výletů. Po pravdě řečeno nemám příliš čas a ani náladu k tomu abych si prázdniny kazil sledováním aktuálního dění a tak žádné objevné myšlenky nečekejte.
Pokud se vám líbí moje fotografie tak vězte, že na stránky přibyla Fotogalerie 7, kde najdete všechny novější fotečky prošlé "Hadovým týdnem".
No a v každém případě mne zaujali následující články...
 
Níže uvedený článek přináší zjištění, které ovšem, pro většinu soudně uvažujících lidí, až tak překvapivé není. A nejen to... Již v roce 2003 jsem na tomto místě upozorňoval na podivné zacházení s družicovými záběry ze strany NASA a vcelku logickou dedukci faktu, že na Marsu je tekoucí voda... Článek najdete >>>ZDE>>>. Padá na mne z tohoto faktu poněkud únava. Ťeď mi řekněte, nenaznačuje to skutečně možnost, že NASA vyloženě kupčí s informacemi a nedávkuje je podle toho, jak fungují toky peněz do organizace? Dochází penízky - uvolníme atraktivní informaci...
Zachytila sonda NASA tekoucí vodu na Marsu? Podle vědců je to nejpravděpodobnější vysvětlení
07. 08. 2011
Mars MRO Voda ve vesmíru

Orbitální sonda MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) pozoruje planetu Mars z oběžné dráhy už od roku 2006. Za toto období zachytila v určitých regionech sezónní proměny povrchu, které si vědci zatím neumí vysvětlit lépe, než existencí tekoucí vody na povrchu rudé planety. "Nejlepší vysvětlení pro tato pozorování jsou proudy slané vody", řekl Alfred McEwen, vedoucí výzkumník pro data z kamery HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment).

Kdo kopal podzemní chodby po celé Evropě?
Francie, Německo, Rakousko, Španělsko, Maďarsko a Turecko jsou propojeny systémem tunelů o výšce 70 cm

Skutečnost, že v Evropě existují zvláštní tunely je již dlouho známa – už v minulém století se do nich dostali první vědci a jeskyňáři.
Ale od těch doby bylo takových tunelů objeveno tolik, že to odborníky udivilo. V některých evropských zemích bylo objeveno 500-700 katakomb, nacházejících se v hloubce několika desítek metrů. Mnohé z nich přechází jeden do druhého.
Nyní už jde o celou obrovskou podzemní síť, která se táhne od Skotska a dále od pobřeží Atlantského oceánu ve Francii ke Středozemnímu moři - do Turecka.
Podzemní síť vědce udivila. Kdo ji vytvořil? Proč bylo na ni vynaloženo tolik práce? A kdy se tak dělo?

Odpovědi na tyto otázky dosud chybí.


Co leží na dně Baltu ?

Hledači pokladů našli podivný kulatý objekt
Kulatý předmět o průměru asi 20 metrů našel tým oceánografů pod vedením Petera Lindberga.
Tým zde studoval mořské dno v místě Botnického zálivu mezi Švédskem a Finskem. Dno sledovali i za pomoci sonaru z paluby lodi "Ocean Explorer".


Rekordní vedra nadále sužují USA i Kanadu

Washington - Extrémní vedro sužující v těchto dnech Spojené státy si v celé zemi vyžádalo podle serveru CNN již asi 22 obětí. Na severovýchodě USA byla v pátek na mnohých místech překonána teplotní hranice 38 stupňů Celsia. Horko v kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu navíc negativně působí na komunikace a stavby z asfaltu a betonu, což značně komplikuje život milionům lidí, napsala dnes agentura AP. Rekordně vysoké teploty byly zaznamenány i v Kanadě.

 

Mějte se hezky...

Hade, 7.8.2011