Nahoru ]

Deep Space...

Jakobův žebřík

Pampelišky :-)

 

 

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden jsem zahájili úmrtím našeho potkánka Zombika, nemocného nalezence (našla ho Bestie), kterého jsme společně s veterinářem vypiplávali a vykrmovali a saturovali antibiotiky v naději, že zvrátíme jeho nešťastný osud. Když už se zdálo, že jsem vyhráli, tak nám chudák umřel. Moc smutné...


"Bůh je buď krutý, nebo neschopný."

Woody Allen

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Podívejte se jakou členskou základnu mají strany jejíchž členové za vás mluví a jednají:
Operetní strana Víta Barty, Věci veřejné, má 929 členů. Ještě před půl rokem měla 1683 členů. Tato mikrostrana strana zasahuje do řízení státu a ovlivňuje životy 9 milionů lidí.

Jak jsou na tom ostatní strany?
ODS 27 190
ČSSD 24 000
KSČM 62 000
TOP 09 4 404

Co do členské základny jsou na tom nejlépe komunisté, počet jejich členů je vyšší než součet členů všech ostatních stran. Nicméně jsou postaveni na okraj společnosti, nikdo s nimi nejedná, sdělovací prostředky o této straně cudně mlčí...
A teď, bez ohledu na to jestli se cítíte být sympatizanty levice či pravice, si zkuste zcela soukromně odpovědět na otázku: "Myslíte že tento stav bude trvat věčně a nevymstí se naší společnosti?" Nepříjemné myšlenky člověka napadají, že?
Zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/vecem-verejnym-utikaji-clenove-oproti-lonsku-je-strana-temer-polovicni-1aa-/domaci.asp?c=A110509_184903_domaci_hv


Demokracie jako náboženství?

Doba je již zralá pro tento text, ačkoli vím, kolik negativních emocí u mnoha lidí zřejmě vyvolá. Příčina je však právě v „instalovaných“ dogmatech, které jsou nám po léta nalévána do hlav.

Když jsem ve své knize „Chléb a hry“ v roce 2004 exaktně předpověděl dnešní hospodářskou krizi (prosím, odpusťte mi tu samochválu), mnoho lidí si tehdá ťukalo prstem na čelo, ale u tématu „Demokracie“ jsou důsledky dramaticky horší.


Meteorit zasáhl budovu na severovýchodě Polska

Sobotní ráno 30. dubna 2011 probíhalo na farmě v blízkosti obce Sołtmany jako každé jiné. Paní Alfreda Lewandowska vstala kolem šesté hodiny ranní, uvařila kávu a zapálila si cigaretu. Pak otevřela okno, aby se do kuchyně dostal čerstvý vzduch. V tu chvíli zaslechla velmi zvláštní zvuk, připomínající nejprve svist, jako by k zemi padala bomba a pak velkou ránu. Následoval rachot a dunění. Syn Martin, který byl v té době v koupelně, vše slyšel i přes zavřené dveře. Oba rychle vyběhli ven, v první chvíli se totiž domnívali, že se rozpadá dům.


Přetržená historie národů
Jiří Matějka
Super výbuch sopky proto- Krakatau v 6. století zásadním způsobem ovlivnil vývoj událostí na evropském kontinentě.

Přetržená historie národů v 6. století

Moderní historie má svůj původ v bouřlivém 6. a 7. století. Tehdy z jakéhosi důvodu selhalo zemědělství a vznik epidemií přispěl k zániku městských států. Zanikla stará Persie, Indonéské civilizace, kultura Nazca v Jižní Americe, jižní a arabské civilizace, došlo k rozkolu římské Říše s koncepcí mnohonárodních států a znovuzrození sjednocené Číny. Došlo k šíření islámu, zatímco původní „pravé“ křesťanství vymizelo. Příčinou společenských otřesů byla destabilizace globálního klimatu, počínající rokem 535 našeho letopočtu.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 18.5.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše a Mars, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Pozor na úplněk v úterý 17.5.

Mějte se hezky...

Hade, 15.5.2011