Nahoru ]


Pohled od Tetína na Kodu


Berounka pod Tetínem


Jizera pod na Riegerovou  stezkou


Jizera...


 

Vítám vás v novém týdnu. Přemýšlím o významných událostech minulého týdne... V každém případě dalším pozoruhodným úkazem je hororová středa v USA. Události dokazují rostoucí dramatičnost průběhu počasí na celém světě.
Dále mne (tentokrát příjemně) překvapují články typu: Henri Monfort – breatharián – člověk, který žije nezávisle na jídle (přijede na podzim do Česka), Nekrosvatba: Mýtus bílé panny i Lilith začleněn do královské svatby Kate a Williama, Blíží se kybernetická válka? Ohroženo je i Česko.
Když si články tohoto ražení přečtu, okamžitě si připadám normální a v pohodě. Chvála jim :-) Nechápu kde autoři těchto bizarních výlevů berou  starosti, pocházející patrně z nějaké jiné dimenze:-). Poslední článek je typicky "český". Bordel panující v zabezpečení institucí a firem, banky nevyjímaje, (vím o čem mluvím, věřte mi...) se rázem svede na jakousi "válku" a terorismus... Jak příjemné.

"Když pět lidí bude říkat, ze vůl je kráva, říkej to také. Ale nechoď ho dojit!"
Autor neznámý

Náhodný citátek od mojí maličkosti do nového týdne...


Co je demokracie?

Josef Vít

Celý svůj produktivní život jsem prožil v komunistické diktatuře. Úpěli jsme pod knutou bolševiků až do vítězství sametové revoluce, která přinesla do naší vlasti demokracii.

Ale po dvaceti letech života v naší skvělé demokracii nadšení lidí opadlo. Zůstala jen starost o práci, o to sehnat byt a ten krátký čas volna prožít co nejpříjemněji. Zůstává nám otázka, zda ta naše demokracie je to nejlepší, co nás mohlo potkat.


Následující článek je skutečně silná káva. Absolutně nechápu, kde se berou peníze na výzkumy tohoto typu. Stejně tak nechápu jak se kdokoliv soudný může podepsat pod "vědecké zprávy" takového ražení.
Mimochodem, já jsem vědeckým pozorováním zjistil, že soused naproti způsobuje zavíráním střešních oken déšť.

Změny klimatu ovlivňují rychlost posunu tektonických desek

Ze studie mezinárodního vědeckého týmu nevyplývá, že globální oteplování povede k častějším silným zemětřesením.

Mezinárodní vědecký tým v Austrálii poprvé poukázal na vliv klimatických změn na tektonický pohyb. Doposud se hovořilo pouze o tom, že pohyb zemských desek ovlivňuje klima.


Proč učit svého psa kvantovou fyziku

...kvantová teorie je bezvadná, ale co má společného se psy?

Psi jsou ve vztahu ke kvantové fyzice v lepší pozici než většina lidí. Přistupují ke světu s menšími předsudky než lidé a vždycky očekávají něco neočekávaného. Pes může celý rok chodit každý den tou samou ulicí a každý den mu to přinese nové zážitky. Každý kámen, každý keř, každý strom očuchá, jako kdyby k nim nikdy předtím nečuchal.

Kdyby se zčista jasna vprostřed kuchyně ze vzduchu zhmotnila kost, člověk by měl pocit, že má halucinaci, kdežto pes by po ní prostě skočil. Většina psů by prostě brala spontánní vznik kosti se zadostiučiněním – psi z nějakého nejasného důvodu nepřetržitě očekávají, že dostanou něco dobrého k snědku.

Kvantová mechanika lidem připadá matoucí a znepokojivá, protože neodpovídá naší intuitivní představě o tom, jak to ve světě chodí. Psi jsou mnohem přístupnější publikum. Svět kolem nás připadá psovi zvláštní a báječný a předpovědi kvantové teorie nejsou o nic divnější nebo úžasnější než třeba fungování kliky u dveří.

Probírání kvantové mechaniky s mým psem je pro mě užitečné, protože mi to pomáhá zjistit, jak vykládat kvantovou mechaniku lidem. Člověku pomůže, když se dokáže na kvantovou mechaniku dívat tak, jako se dívá na svět pes - jako na nevyčerpatelný zdroj překvapení a zázraků. Kvantová mechanika mu pak připadá mnohem pochopitelnější...


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 4.5.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars a Venuše, síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 1.5.2011