Nahoru ]


Ulička v Českém Krumlově


Žlutý domeček - brzy ráno Na Valech v Nymburce... Běželi jsem s Bebou vydělávat na granule :-)

Vítám vás v novém týdnu. Přiznám se vám, že ještě včera jsem se domníval, že na tomto místě pochválím předjaří a sobotní výlet a zkonstatuji, jak minulý týden proběhl v klídku a bez rozčilování. Leč nakonec to dopadlo jinak...
Dnes jsem si poslechl na Českém rozhlase 2 pořad Stopy, fakta, tajemství .... Tentokrát se pan Motl věnoval otázce zlatých rezerv -  zlatého pokladu České republiky. Pořad najdete ke stažení na Eldaru >>ZDE>>,  nebo si ho můžete poslechnout z archivu ČR2.
Celá historie okolo našeho zlatého pokladu je naprosto neuvěřitelná. Ještě stále jsem v hlubokém šoku, hlava se z něho nějaká nezvládá vzpamatovat. Nicméně závěr pořadu je jak rána do hlavy. To co naši předkové nashromáždili po troškách, na co se občani 1. republiky skládali a pořádali veřejné sbírky, to na co si ani komunisti netroufali sáhnout, to naši "odborníci" v porevolučních vládách odj....... bez mrknutí oka. Pokud bych to vyjádřil lapidárně náš zlatý poklad je rozkradený. Zlato v p...... a peníze za něj na tom samém místě. Vřele doporučuji všem si pořad poslechnout. Ztratíte jakýkoliv zbytek iluzí.
Nezapomeňte - ti samí lidé, co to způsobili, ti nás nyní přesvědčují o nutnosti si utahovat opasky, o tom jak chybí chybí peníze na cokoliv... Vyrovnají se jim snad jen týpkové typu  Bokassy, Charlese Taylora a podobní. Snad jen s tím rozdílem, že ti naši čeští borci nemají (snad) narvané mrazáky svíčkovou ze svých oveček. Naše republika je skutečně unikátní ve všech směrech.

Kniha ti samozřejmě neodpoví. Kniha tu moc nemá. Ty ano. Ty si můžeš odpovědět na svou vlastní otázku. Odpověď už znáš, jen k ní takhle získáš přístup. A nakonec na tvou otázku odpoví tvé vlastní podvědomí, proto také mnoho lidí, včetně Carla Junga a známého sinologa Johna Blofelda, zaujalo, jak konkrétní a osobní byly poskytované odpovědi.
Účelem I-Ťingu nebo tarotu je tedy pomoci člověku v přístupu k němu samému, tím, že mu předloží něco nejednoznačného, co si musí vyložit. A podobnou mnohoznačnost mají v sobě skoro všechny druhy divinace — z odlévaných tvarů, z vnitřností, z počasí, z událostí, jako je třeba let ptáků, v kterých člověk buď může vidět „znamení", nebo je ignorovat.
Právě to, co tyto věštecké techniky činí tak nevědeckými, je tím, co jim vůbec umožňuje fungovat.

CESTY, MICHAEL CRICHTON
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Po sluneční erupci - měsíce bez elektřiny

Měli jsme kliku. Obří sluneční erupce, jež si vysloužila přezdívku Monster Prominence, směřovala mimo Zemi. Příště může být hůř.

Výpadky elektrického proudu, „uzemněná“ letecká doprava a poškozené komunikační satelity – to všechno nám hrozí, jestli se Slunce “rozzlobí“. To znamená, že na nás „vystřelí“ sluneční erupci.
Třeba takovou, jakou zachytily kamery sondy Solar Dynamics Observatory (SDO) 24. února 2011, a která si vysloužila přezdívku Monster Prominence. Erupce řádila hodinu a půl a sonda ji zachytila ve velkém rozlišení v ultrafialovém světle. Naštěstí směřovala erupce od Země a tak jsme měli štěstí. Protentokrát.


Čína cvičí holuby. Pro případ, že selže elektronika

Důstojník Čchen Čchun-tchao, odpovědný za čínskou „holubí armádu", tvrdí, že „opeřenci jsou nejefektivnějším nástrojem pro doručování zpráv na krátkou a střední vzdálenost, pokud by se rádiová komunikace zhroutila nebo byla elektromagneticky rušena".


Máme důkaz o existenci mimozemského života, oznámil vědec NASA

Astrobiolog NASA Richard B. Hoover oznámil, že získal nezvratný důkaz existence mimozemského života. Jde o fosilní bakterii, kterou objevil při zkoumání velmi vzácného meteoritu CI1 - na Zemi je podle serveru Yahoonews takových meteoritů pouze devět.


Malý chlapec nezlomně tvrdí, že při vážné operaci navštívil nebe

Zní to jako pohádkový příběh, který si vysnil malý chlapec. Ale slova malého Američana Coltona Burpa stojí přinejmenším za vyslechnutí. Jeho příběh zní tak realisticky, že by měla s jeho vytvořením problém i ta nejnápaditější dětská mysl. O zajímavém případu informoval televizní kanál NewsChannel 3.


Sjednocení DPH na 20 %: kolosální podvod na voličích, nebo metafyzický pokus, kolik česká domácnost a podnik snesou?

V lednu tohoto roku jsem analyzoval jednoho významného českého producenta potravin s cílem identifikovat zdroje zlepšení. V rámci analýzy strategických aktivit jsem vznesl na jednotlivé členy vrcholového vedení jednoduchý dotaz: co se stane s vaším podnikem po sjednocení DPH na 20 %? Bude to pro vás příležitost nebo hrozba? Ta nejčastější reakce byla: nevím nebo nad tím jsem nepřemýšlel. Strategie podniku se změnou nosných parametrů okolí firmy nepočítala a je tomu tak ve většině českých podniků. Ale je vůbec možné při současné dynamice změn anticipovat blízký vývoj? Je vůbec možné jednoduše analyzovat českou politickou scénu vrostlou do socialistické Evropy dopovanou turbodmychadlem utajených koaličních motivů? Klasik by se zeptal: Quo bono? Komu politika současné vlády přináší a přinese prospěch? Bude to občan, podnik nebo stát? Nebo někdo jiný? Je vůbec možné pro průměrného českého manažera dosáhnout vlastníkem žádaných cílů ve svěřené firmě, pokud se okolí firmy mění v jeho základních parametrech tak často, tak intenzivně a tak zásadně? Zkusím na tyto otázky najít jednoduchou odpověď.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.3.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, Saturn a Neptun, síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 6.3.2011