Nahoru ]

Maják (Ischia)

Barevná ulička křivých komínů :-) (Burano)

Vítám vás v novém týdnu. Normálně na tomto místě komentuji zajímavosti týdne uplynulého, ale jsem nějak přepracovaný, nebo co, a tak mne ten minulý týden minul a nic mne nezaujalo.
V sobotu jsme byli s Kikou a Martinem na vycházce u Labe a nebyl by to Martin aby se alespoň trochu nesmočil v Labi.

Polly s Martinem zkoumají pevnost ledu na Labi, Bestie jen kouká, na led nikdy nechodí - ví proč.

Led příliš silný nebyl.. Není nad to se při -5 °C procházet s vodou v botě. Kika dokumentuje :-)


Labuť všechno nevěřícně pozorovala... Inu koukala jako labuť.

"Působíme si své nemoci. Jsme přímo zodpovědní za všechny nemoci, které nás postihnou.
V některých případech to chápeme víc než dobře. Víme, že jsme se neměli uhnat a nachladit. Pokud jde o katastrofálnější nemoci, mechanismy nám tak jasné nejsou. Ale ať už ten mechanismus vidíme nebo ne — ať už v tom je nějaký mechanismus nebo ne — je zdravější přijmout zodpovědnost za svůj život a za všechno, co se nám stane.
Samozřejmě nijak nepomůže, když si budeme svou nemoc vyčítat. To je jasné. (Málokdy je k něčemu dobré vyčítat komukoli cokoli.) Ale to neznamená, že bychom se měli své zodpovědnosti úplně zříkat. Vzdát se zodpovědnosti za vlastní život zdravé není.
Jinými slovy, pokud máme na výběr, jestli si řekneme: „Jsem nemocný, ale nemá to se mnou nic společného," nebo: „Jsem nemocný, protože jsem si to způsobil," budeme na tom líp, když si budeme myslet, že jsme si nemoc způsobili sami, a budeme se podle toho také chovat. Jsem přesvědčený, že máme vyšší pravděpodobnost uzdravení, pokud tuto zodpovědnost uznáme.
Přinejmenším když přijmeme za nějakou situaci zodpovědnost, ujímáme se také kontroly nad ní. Jsme méně vyděšení a praktičtější. Dokážeme se lépe soustředit na to, co teď můžeme udělat, abychom nemoc zvládli, abychom napomohli léčení.
Stejně tak hledíme na skutečnou roli lékaře z lepší perspektivy. Lékař není kouzelník, který nás může magicky zachránit, ale spíš odborný rádce, který nám může napomoci při uzdravování. Budeme na tom lépe, když si tento rozdíl budeme jasně uvědomovat."

CESTY, MICHAEL CRICHTON
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Rekordně dlouhé období tání v Grónsku

Ledovce v Grónsku tály v roce 2010 déle než v předchozích letech. Po teplé a suché zimě začalo období tání velmi brzy (už koncem dubna) a trvalo déle, než je běžné (až do poloviny září). Na jihu Grónska se protáhlo o 50 i 60 dnů. Území podléhající tání se v Grónsku zvětšuje každým rokem v průměru přibližně o 17 tisíc kilometrů čtverečních.


Záhadný rukopis nikdo nerozluštil. Obsahuje tajemství alchymistů?

Jako evergreen se vrací na stránky novin, do éteru rozhlasových stanic i na obrazovky televizních kanálů středověká kniha známá jako Voynichův rukopis. Na 240 dochovaných pergamenových stranách je kromě mnoha barevných ilustrací 35 tisíc "slov" zaznamenaných 170 tisíci "znaky".


Sčítání ovcí - antinávod

Blíží se nám sčítání ovcí a protože jsme zákona dbalí občané a nechceme dát úřadu šanci k udělení pokuty, formuláře vyplníme.

Zároveň však víme, že tyto údaje nepotřebujeme a jsme si jisti, že pokud již stát nějaké údaje získá, zneužije je proti nám k vyššímu výběru daní a efektivnějšímu utahování šroubů. Není otázka, jestli je stát zneužije, ale jak moc to bude bolet.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.3.2011
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 27.2.2011