Nahoru ]

Zimní podvečer na Labi

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne nejvíc pobavil článek o našem drahém hlavním hygienikovi a prasečí chřipce :) Skutečně neskutečné, vřele doporučuji... Nestihl jsem se očkovat, byl jsem mimo. Z článku pochopíte, že hlavní vlastností tohoto pána "je být mimo" :)

Pokračování seriálu o roku 2012
Minulý týden jsme skončili povídáním o podivných válkách ve starověké Indii. Řekl bych ale, že pro naše otázky není až tak důležité, kdo byli ti bohové, kteří pomáhali pozemšťanům se rychle a efektivně vyvražďovat (či zatáhli pozemšťany do svého vyvražďování). Pro nás je důležitější, že ať byl důvod jakýkoliv, vznikla v té době silná potřeba nového počítání času a tato potřeba dokonce vznikla na mnoha místech současně.  Pro vznik potřeby "zafixování" času a věků do nových kalendářů mne napadají následující příčiny:
1) Lidé prožili silný šok, který je vyprovokoval k této kalendářní akci - původci tohoto šoku byli oni božští "ničitelé světů" a lidé se chtěli po jejich odchodu odříznout od minulosti s nimi spojenou a varovat pokolení budoucí.
Tato teorie mě připadá nepravděpodobná, na jiných místech světa božští návštěvníci vystupují naopak v rolích spravedlivých učitelů, soudců a podobně. Navíc teorie nevysvětluje maniakální strukturování mayského a aztéckého kalendáře směrem do minulosti.
2) Lidé prožili přírodní katastrofu tak traumatizující, že cítili potřebu vystopovat všechny katastrofy směrem do minulosti i budoucnosti a jednoznačně je zakotvit v čase. Nezapomínejme, že pro naše předky byl čas cyklický a tudíž cykly katastrof byly logickým závěrem jejich zkušeností. Shoda civilizačních začátků jen vypovídá o chvíli kdy se "otřepali z nejhoršího" a začali budovat civilizaci znova od začátku. Zkuste si přečíst článek Temné roky.
Teorie není špatná,ale nějak vůbec nevysvětluje megalitické stavby a památky, které jsou mnohem starší než naše startovní datum. A jsou to rozhodně památky nesoucí punc kamenné kalendářní obsese.

Předchozí dvě teorie mají jednu výhodu. Pokud je přijmeme, zjistíme že pro nás rok 2012 nepředstavuje žádnou hrozbu, neb se jedná o chybné závěry našich sice technicky nadaných, leč poněkud příliš vyděšených předků.
Zkusíme tedy naformulovat teorii třetí, ale to až příště...

"Takže si z ničeho nedělej těžkou hlavu. My všichni, zdraví i nemocní, jsme jen nedokonalé lidské bytosti žijící v nedokonalém světě. V životě nemůžeš všechno přeměřovat podle pravítka a úhloměru ani čekat, že bude jasný jako bankovní účet."

Norské dřevo, Haruki Murakami

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Planetka Pluto mění barvu, rudne. A rychle

Trpasličí planeta Pluto, která byla před čtyřmi lety vyškrtnuta ze seznamu planet sluneční soustavy, mění až neuvěřitelně rychle barvu - rudne. Oznámila to americká vesmírná agentura (NASA). >>>>>


NASA hledá původ tajemného letícího XNa fotografii, kterou pořídil Hubblův teleskop, je zachycen podivný objekt ve tvaru X, který se pohybuje po obloze. NASA tápe. >>>>


VIDEO: Svědci natočili UFO nad nočním Dublinem

Objekt trojúhelníkového tvaru se pohyboval neuvěřitelnou rychlostí a měnil směr.

Úžasné noční záběry neidentifikovatelného létajícího objektu trojúhelníkového tvaru natočili na kameru v těchto dnech nad řekou Liffey v irském Dublinu. Informoval o tom deník The Sun.  >>>>


Archeoastronautické středomoří

Všimli jste si, že Praha, naše hl. město, leží na jednom zvláštním poledníku? Pokud se z ní vydáte na jih, protnete několik velice zajímavých míst a vaše evropská pouť bude zakončena na jednom mimořádně pozoruhodném středomořském ostrově. >>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.2.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Za zmínku určitě stojí, že Saturn bude velmi silně destabilizovat naši přítomnost na globální úrovni. Myslím, že se ještě dočkáme značných otřesů ekonomických, společenských i přírodních, špatné postavení Saturnu nás bude provázet až do jara.

Mějte se hezky...

Hade, 7.2.2010