Nahoru ]

Tráva na sněhu.

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden jsem nakousl problematiku roku 2012, a tak budeme pokračovat i tento týden.

Pokračování seriálu o roku 2012
Minulý týden jsem naznačil, že i v křesťanské oblasti existuje relativně moderní varování před nadcházející katastrofou.
Kolem roku 2012 se nashromáždilo několik mýtů, které je dobré určitě zmínit. Většina lidí datum 21.12. 2012 spojuje pouze s Mayským kalendářem.
Přesto ale existuje ještě další spojení. Za zmínku určitě stojí teorie Time Wave Zero, který vychází z ideí Terence a Denise McKennových. Na základě studia I-ťingu, mayského kalendáře a dalších pramenů, vytvořili teorii, podle které vývoj probíhá ve stále se zrychlujících fraktálních cyklech, gradujících do bodu Nula, který je podle nich totožný právě s koncem velkého cyklu mayského kalendáře 21.12.2012. Více >>ZDE>>.
K dalšímu možnému propojení onoho data s egyptským kalendářem se určitě vrátím později.

V poslední době je možné se dočíst v různých sdělovacích prostředcích různá moudra o tom, že:
a) Mayové nezanechali žádné poselství, či věštbu o konci světa a podobně
b) potomci Mayů neočekávají žádné mimořádné události o tomto datu
K bodu a) lze uvést jediné. Posuzovat mayskou civilizaci způsobem, jakoby žila odříznutá na pustém ostrově, je holý nesmysl. Je třeba posuzovat tuto civilizaci jednak v celkovém kontextu jihoamerických civilizací (dnes již nikdo nedokáže říct co "už", nebo co "ještě", byly Mayové), a jednak jako civilizaci, která byla do té míry kontroverzní, že nad tím zůstává rozum stát.
Jen pro ilustraci... Mayský kalendář byl zpracován s takovou přesností, že může být zdrojem závisti i pro současně lidstvo. S pomocí nejdokonalejších technických zázraků dneška, tedy počítačů, a dalších přístrojů, vědci spočítali délku roku na 365, 242 198 dní. Nejde ani zdaleka o nějaký veliký objev, když vezmeme v úvahu, že kněží Mayů (kteří nepoužívali kolo!!!) už věděli, že rok má 365,242 129 dní.
Dále: Titíž Mayové dokázali s přesností do 0,0004 (34s) stanovit délku lunárního měsíce.
Chyba při výpočtu času otáčení Venuše okolo své osy během 50 let činila pouhých sedm sekund! Současný člověk to dokázal spočítat teprve koncem minulého století — o celých tisíc let později!
O deformaci hlav, které pak vypadaly jak hlavy filmových vetřelců netřeba snad ani mluvit. Zkrátka divné věci...

K bodu b) asi toto. Tyto informace jsou relevantní asi jako zpráva v novinách, která by zněla takto: "Čeští potomci Keltů se nebojí roku 2010, protože keltští druidové v roce 300 p.n.l. nepotvrdili prohlubování hospodářské krize v tomto roce."

Z výše uvedených důvodů se naprosto a úplně ztotožňuji s článkem, který (pokud jste ho ještě nečetli) najdete >>ZDE>>>.
Jak jsem již naznačil, je pochopitelné, že veškeré americké civilizace byly více, či méně provázené. Nebo, což by mohlo být ještě více zajímavé, vycházely z jednoho zdroje. Pokud se zamyslíte nad faktem začátku všech "moderních" velkých civilizací v podstatě okolo stejného data, to jest cca 3100 p.n.l., stane se vše jste mnohem zajímavější:
Náš současný velký cyklus (3113 př. n. l.- 2012 n.l.) se nazývá Věkem Pátého Slunce. Tato doba je řízena 4. Zemí . Pátý Věk je syntézou předchozích čtyř. Čtvrtá Země (maysky Caban a aztécky Ollin) má několik významů: pohyb, posun, evoluce, zemětřesení, navigace, synchronizace, hledání klíče, želva. V mayštině svět olu ollin znamená vědomí.

Podle mayského kalendáře bylo datem, kdy Země vstoupila do doby Pátého světa, 13. srpna 3113 př. n.l., zapsáno mayským způsobem dlouhodobých počtů jako 13.0.0.0.0. Každý den od tohoto momentu byl označen počtem dnů, které uběhly od kosmického počátečního bodu.

Dle Dr. Jose Arguellese z "Time and The Technosphere " - 13. srpen 3113 př.n.l. je tak přesné datum, jaké jen můžeme pro začátek dějin získat.
První egyptská dynastie se datuje 3100 př.n.l., první město Uruk v Mezopotamii také 3100 let př. n.l., hindská Hindu Kali Yuga r. 3102 let př. n.l., a co je nejzajímavější, dělení času na 24 hodin po 60 minutách a 60 vteřinách (a dělení kruhu na 360 stupňů) také kolem roku 3100 př. n.l. v Sumeru.

Okolo tohoto data v Irsku budují 250 000 tunový monument Newgrange.
Cca 3100 př. n. l. - začíná nejranější fáze stavby Stonehenge.

Tak a pokračování příště.....

Hádanka pro pozorné na závěr:

"Největší anomálií je '12.19.19' uvnitř kruhu; ale teď si uvědomujeme, že se snažili nastínit paralelu mezi prosincem 2004 a tím, co se stane v prosinci 2012."

Hádejte co se stalo 26. prosince 2004?

Jsou jistá slova, která s lidmi dokážou nevídané věci: slova, jež způsobí, že se jejich obličeje rozzáří radostí, vzrušením, vášní. Životní prostředí je třeba jedno takové, okultní je druhé. Velkoobchodní tak působilo na Petera. Pohodlně se opřel. „Povězte mi o tom víc,“ požádal s vycvičenou jistotou zkušeného nakupujícího.
„No, pane,“ Kemble si dovolil tiché zasmání, „můžeme vám je, hmm zajistit ve velkém, sedmnáct liber padesát za kus, bude-li to nad padesát objektů, nebo po deseti za kus, bude-li objednávka nad sto.“
„Předpokládám, že kdybych chtěl odrovnat tisíc lidí, slezli byste na pětku?“
„Ale kde, pane,“ Kemble vypadal pohoršený. „Pokud byste uvažoval v takových číslech, bylo by to po libře od kusu.“
„Jednu libru?“
„Jistě, pane. Není na tom žádná velká marže, ale vysoký obrat a produktivita jsou v tomto případě důležitější.“


MŮŽEME TO PRO VÁS ZAŘÍDIT VE VELKÉM, Neil Gaiman

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Záhada starověku - mapa admirála Piri Reiseho


Roku 1929 byly v tureckem paláci Topkapı Palace nalezena mapa, kterou vytvořil v roce 1513 turecký admirál a kartograf Piri Reis.
Údajně ji vytvořil na základě asi dvaceti starších map. Mapa naprosto věrně zobrazuje celou oblast Středomoří, Atlantiku, západní pobřeží Evropy a Afriky, Severní a Jižní Ameriku. >>>>>


Spojené státy prý podceňují nebezpečí z vesmíru

Spojené státy nevynakládají dostatek úsilí na ochranu Země před potenciálně nebezpečnými vesmírnými objekty malé velikosti. Zodpovědné úřady dokonce ani neprovádějí výzkum, který nařídil americký Kongres. Podle agentury Reuters to vyplývá ze zprávy americké Národní akademie věd (NAS). >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 27.1.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn síla ostatních planet je vyrovnaná. Za zmínku určitě stojí že Saturn bude velmi silně destabilizovat naši přítomnost na globální úrovni. Myslím, že se ještě dočkáme značných otřesů ekonomických, společenských i přírodních, špatné postavení Saturnu nás bude provázet až do jara. Pozor na úplněk 30.1.

Mějte se hezky...

Hade, 24.1.2010