Nahoru ]

Zimní Nymburk...

Vítám vás v novém týdnu. Když jsem minulý týden popisoval neblahý vliv Saturnu na stabilitu naší civilizace, nečekal jsem, že ukázka tohoto přijde až tak brzy. Zemětřesení na Haiti je důraznou ukázkou  zranitelnosti naší civilizace. Ve zmenšené míře nám to ukázal i příchod v podstatě normální zimy na naše území. V této souvislosti se snažím věřit tomu, že veškeré pověsti o možném extrémním průběhu nastávajícího slunečního maxima nejsou pravdivé.  Maximum, které by bylo provázeno tak silnými erupcemi, které by vedli k dlouhodobým výpadkům elektrických sítí a zničení komunikačních prostředků, by zhroutilo to, co nazýváme civilizací během několika hodin.
Trochu jiný pohled na sněhovou kalamitu si rozhodně přečtěte v tomto článku: Kalamita.
Mimochodem, když jsem se dostal k hroucení civilizace... Všiml jsem si, že je v poslední době velice v módě vyjadřovat se (velice odborně a fundovaně, jak jinak, že?) k problematice Mayského kalendáře a roku 2012. Každý se snaží o své jedině správné pravdě přesvědčit čtenáře "vysoce odbornými argumenty" :-)
Původně jsem si říkal, že tohoto nemám zapotřebí, a své jsem si na těchto místech řekl již před mnoha lety... No ale nakonec jsem neodolal a rozhodl jsem se, že na tomto místě vytvořím jakýsi volný seriál se svými postřehy :-).

Začnu poněkud zeširoka a z úplně jiné strany. Otázka zní, zda za cca 2 roky může přijít cosi, co by mohlo způsobit zničení civilizace. Nesmysly o tom, že Mayský kalendář končí, či 21.12.2012 má přijít konec světa, apokalypsa či podobně, nechme stranou. Mayský kalendář nemůže končit neb starým civilizacím bylo naše lineární pojetí času neznámé a čas pro ně byl cyklický. Mayský kalendář se prostě protočí opět na začátek. Konec světa, apokalypsa atd. jsou zhusta nesmyslné kategorie. Naše planeta prošla tolika úděsnými katastrofami, které prakticky zničily veškerý život na planetě a přesto znovu obžila a dál nesla život, že je hloupost mluvit o nějakém konci. Jde spíš o indicie, které mohou vést k domněnce o ohrožení naší civilizace.
Vraťme se chvíli na začátek našeho století, do vesničky Fatima v Portugalsku. Zde bylo třem dětem zjeveno "čímsi", "cosi" co dnes známe jako tři Fatimská proroctví. Pokud se chcete dozvědět více doporučuji >>ZDE>>>. Dvě z těchto proroctví se zhusta naplnila a byla Vatikánem lidem sdělena tak, jak si "účastníci procesu zjevení" přáli a zdá se, že i v plném rozsahu.
Jiná situace nastala u proroctví třetího. To mělo býti sděleno lidu prostému v roce 1960. V tomto bodě se stalo chování církve zajímavé. V roce 1960 nic publikováno nebylo.  V roce 1980 došlo k zajímavé události. Jan Pavel II. na přímou otázku odpověděl sdělovacím prostředkům následující:

"Pro složitý obsah a v zájmu toho, aby jistá velmoc nebyla podnícena k jistým činům, dali všichni dosavadní držitelé Petrova stolce přednost diplomatické formulaci třetí části fatimského poselství. Každému křesťanovi by ale mělo postačit, že tam je možno číst, že oceány zalijí celé světadíly, a že miliony lidí budou v několika minutách odvolány z tohoto života. Pak by už skutečně neměli toužit po zveřejnění tohoto tajemství."

"Mnozí ho chtějí znát jen z touhy po senzaci. Přitom však zapomínají, že znalost znamená také odpovědnost. Je nebezpečné, když současně nemají zájem nic dělat, neboť říkají, že zlu se stejně nedá zabránit."

"Církev se musí připravit na velké zkoušky. Ty po nás mohou žádat dokonce i nasazení vlastního života pro Krista a naprostou oddanost Kristu. Mohou být zmírněny modlitbou, ale nemohou již být odvráceny, neboť jen tak může dojít k opravdové obnově církve."
 Jan Pavel II., Fulda, NSR, 1980

Jak to bylo dál? Inu nijak... V roce 2000 došlo k publikování údajné interpretace textu, ale nic z toho co papež naznačoval v roce 1980, v textu není. Upozorňuji, že v roce 1982 byl Svatý otec mladý a čilý, a tak tento rozpor nelze svádět na sklerózu či zmatenost hlavy katolické církve.
Máme tedy první indicii, pochybnost nebo jak to nazvat, o bezproblémovém průběhu roků příštích? No zkusíme to zase za týden :-)
 

„V krabici se sušenkama je spousta druhů sušenek a ty máš některý z nich rád a některý ne. A když sníš nejdřív ty, co ti chutnaj, zbydou ti nakonec jen ty nedobrý. Myslím, že se těm nedobrejm nedá vyhnout, takže když skousneš nejdřív je, zůstanou ti pak už jen ty lepší. A život je něco jako taková veliká krabice sušenek.“

Norské dřevo, Haruki Murakami
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Podivuhodné znalosti dávných civilizací
Při zkoumání historie občas narážíme na velice zajímavé věci. Jedním z nich jsou zjištění, že mnohé prastaré civilizace mívají kolikrát vědomosti, které by správně mít vůbec neměli, a to proto, že my sami jsme na tato zjištění přišli až v novověku. >>>>>


FBI při vytváření portrétu bin Ládina použil foto španělského poslance
MADRID, 16. ledna Španělský poslanec Gaspar Llamazares vyjádřil rozhořčení nad tím, že americký Federální úřad pro vyšetřováni použil jeho fotografii při vytváření možné podobizny nejhledanějšího teroristy světa Usámy bin Ládina. >>>>>


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 13.1.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden nejsilněji působí Saturn síla ostatních planet je vyrovnaná. Za zmínku určitě stojí že Saturn bude velmi silně destabilizovat naši přítomnost na globální úrovni. Myslím, že se ještě dočkáme značných otřesů ekonomických, společenských i přírodních, špatné postavení Saturnu nás bude provázet až do jara.

Mějte se hezky...

Hade, 10.1.2010