Nahoru ]

Podzimní mlha.

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne zaujala zpráva do zblbnutí opakovaná médii o tom jak NATO bude chránit Evropu před raketami (patrně Marťanskými). Nejlepší reakci jsem četl od pana Stwory - Raketový systém proti komu?

"Pitomý klučina si to myslel čím dál tím víc…
Že když se na vás podívá dost lidí, už nikdy nebudete znovu potřebovat ničí pozornost.
Že když vás jednou chytnou, vystaví všem a odhalí, už nebudete s to se zase schovávat. Nebude žádný rozdíl mezi vaším veřejným a soukromým životem.
Že když toho dost získáte a dokážete, nebudete už nikdy nic jiného chtít mít nebo udělat.
Že když se dokážete dost prospat a najíst, už to nikdy nebudete potřebovat znovu.
Že když vás bude dost lidí mít rádo, přestanete potřebovat lásku.
Že jednou dokážete být dost chytrý.
Že jednou budete mít dostatek sexu.
Z toho všeho se staly chlapcovy nové životní cíle. Iluze, které si měl uchovat pro zbytek života."

Chuck Palahniuk, Zalknutí

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Člověk je schopný vycítit blízkou budoucnost, ukazuje studie

Vypadá to jako představa z říše science fiction. Studie, která má prokazovat lidskou schopnost předpovědět blízkou budoucnost, by pravděpodobně velký úspěch v odborných kruzích neslavila, kdyby nedostala místo v prestižním médiu New Scientist. To se však stalo a ostatní vědci se shodují, že ačkoli je podle nich výzkum zcestný, metodologie kuriózní studie je bezchybná.


Čínské jezero Poyang: Bermudský trojúhelník Východu
Velká Epocha | 13.11.10

Hned několik velkých čínských médií přineslo v říjnu zprávu o nebezpečných vodách jezera Poyang, největšího sladkovodního jezera v Číně. Jezero Poyang je známo jako „Bermudský trojúhelník Východu".

Během 30 let, od počátku 60. let až do konce let osmdesátých, se v jeho vodách potopilo přes 200 lodí, zanechávajíc za sebou 1 600 pohřešovaných a 30 duševně chorých lidí.


Kdo že to mluví jazykem vědy a konfrontaci s vědou se vyhýbá ?

Ve středu 9. prosince 2009 jsem na tomto blogu publikoval svůj článek Paranormální jev v lůně české vědy ! na téma magnetorecepce živočichů. Zde jsem poukázal na to, jak magnetický smyl živočichů popírají dva představitelé klubu Sisyfos, pan docent Pekárek a profesor Heřt. Jak mne minulý týden informoval jeden ze čtenářů, nejenže RNDr. Luděk Pekárek od svých dosavadních výroků a názorů neustoupil, ale po internutu se začaly šířit i odkazy na metodický portál, kam docent Pekárek umístil svůj článek "Člověk v magnetickém poli", ve kterém jsou, mimo jiné podivné výroky, označováni např. badatelé zabývající se pů­sobením geomagnetických bouří či fluktuací magnetického pole Země na lidský organizmus jako "nepříliš úspěšní výzkumní pracovníci, kteří se - jak jinak - označují za vědce".

Moc pěkný článek, člověka vždy potěší, když zjistí že je na světě spousta dalších cvoků a všichni jsou mnohem šílenější než on sám :-)

Mesiáš z Tel Avivu prý zná datum konce

Mesiášský komplex přepadající návštěvníky Jeruzaléma je psychiatrům dobře známý jev. Tel Aviv, považovaný dosud za přístav světskosti a kosmopolitismu, zřejmě už není to, co býval. Jednatřicetiletý imigrant z Ruska s blonďatou kšticí, v sandálech a říze vysedává na telavivském tržišti přesvědčený o tom, že je mesiášem. Před 14 měsíci jsem byl chlap jako ostatní, pak mě ale v Betlémě uštknul had a od té doby vídávám Boha,“ říká a popisuje svou smrt i zmrtvýchvstání. Tento telavivský mesiáš se už stal místní postavičkou. Polem jeho působnosti je sousedství místních žebráků a nezaměstnaných pobudů. Pro kolemjdoucí má ale naléhavou výzvu – mají počítat s tím, že apokalypsa nastane v roce 2012.

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 21.11.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter a Venuše.

Mějte se hezky...

Hade, 21.11.2010