Nahoru ]

 

Cestou do mlhy...

Vítám vás v novém týdnu. Ještě i tento týden je aktualizace bez horoskopu. Z týdnů minulých si odnáším do života jedno důležité zjištění. Již nikdy se nebudu pokoušet přecházet zápal plic. Nic člověka tak spolehlivě neodrovná jako tento, či jiné podobné experimenty :-).
Z týdne minulého je určitě největším zážitkem velice nezvyklé listopadové počasí.

"Nemám zdání, co bude.
I když jsme se hnali jako diví, nakonec jsme se ocitli jen vprostřed pustiny vprostřed noci.
A možná vědět není to hlavní.
Stojíme tu, v troskách a ve tmě, a z toho, co stavíme, může být cokoli."

Chuck Palahniuk, Zalknutí

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


 Záhady Měsíce

Mädlerův čtverec je čtvercová struktura, která byla popisována a do map zakreslována selénografy (Mädler, Beer, Neison) do konce 19 století. Čtverec se nalézá východně od kráteru Fontenelle v Mare Frigoris (Rükl 3). Také struktury uvnitř čtverce byly zakreslovány jako pravidelné a pravoúhlé a čtverec byl považován za kandidáta na zbytek trosek města obyvatel Měsíce.


Nan Madol: Tajemné město postavené obry (FILM)

Na světě nalezneme místa, kde se prý skrývají ztracená města, neznámá zvířata nebo další neobjasněná tajemství. Po jejich stopách se vydali mnozí dobrodruzi. Mezi odvážlivce, kteří se této výzvy nezalekli, patří i český záhadolog Ivan Mackerle s jeho přáteli. Náš nový seriál vám nabídne několik filmů z jejich netradičních expedic! V prvním díle navštívíme záhadné ruiny Nan Madolu.


Hypotéza více světů jako recept na nesmrtelnost

Představte si, že se zúčastníte známého experimentu s Schroedingerovou kočkou, v roli kočky ovšem budete vy sami. Zjistíte, že jste pokus přežili, a to v rozporu se vší pravděpodobností i opakovaně.


Malé upozornění na závěr. Pokud si chcete přečíst články "divočejšího ražení" uveřejňované na serveru osud.cz a nechcete ze sebe dělat "lamy", čili platit za to co je na internetu zdarma, doporučuji navštívit:
http://osud.wordpress.com/


Mějte se hezky...

Hade, 14.11.2010