Nahoru ]

Nymburk podzimní...

Vítám vás v novém týdnu. I tento týden se omlouvám za absenci horoskopu. Stále bojuji s infekcí a tak je znovu aktualizace poněkud redukovaná.

"Lidi se tolik let dřeli, aby byl svět bezpečnější a organizovanější. Nikomu nedošlo, jak potom bude nudný. Když byl celý svět oplocen a rozparcelován a zdaněn a regulován, když byli všichni přešetřeni a registrováni a opatřeni adresou a záznamy. Nikde nezbylo moc prostoru pro dobrodružství, leda kromě takového, co se dá koupit. Na lochnesce. V kině. Jenže stejně to nemohlo být nikdy víc než falešné vzrušení. Každý věděl, že dinosauři ty děti nakonec nesežerou. Zkušební obecenstvo vždycky hlasováním rozhodlo, že nebude šance ani na větší falešnou katastrofu. A protože skutečná katastrofa, skutečné riziko jsou vyloučeny, nezbyla nám žádná naděje na skutečnou spásu. Na skutečnou euforii. Skutečné vzrušení. Radost. Objevování. Vynalézání,
Stejné zákony, které nám dopřávají bezpečí, nás zároveň odsuzují k nudě.
Bez přístupu k pravému chaosu nikde nebudeme mít pravý mír duše."

Chuck Palahniuk, Zalknutí

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


 Viděli jsme mamuty. Nevymřeli! hlásí lidé ze Sibiře

Gigantičtí příbuzní slonů zmizeli s poslední dobou ledovou - to slyší děti ve škole. Britský badatel John Lesley má svědectví desítek lidí ze Sibiře, kteří tvrdí, že oni sami či jejich otcové mamuta viděli!


 Dohnalo je k smrti zjevení z lesa?

Přistálo tady UFO? Proměňují se tu lidé v podivná monstra? Málokdo z okolí Českých Budějovic zašera projde dobrovolně lesem Bor.


 Rozsáhlé předkolumbovské osídlení východní Amazonie
Nové vykopávky jižně od brazilského Santarému odhalují další husté osídlení Amazonie v době příchodu prvních conquistadorů. Kde asi byl v té době slavný prales?


Mějte se hezky...

Hade, 31.10.2010