Nahoru ]

Andrea...

Vítám vás v novém týdnu. 

"Můžeme si celý život nechat od světa říkat, co jsme zač. Duševně zdraví nebo nemocní. Světci nebo sexuální maniaci. Hrdinové nebo oběti. Můžeme to nechat na dějinách, ať nám povědí, jak dobří nebo špatní jsme.
Můžeme nechat minulost, ať rozhodne o naší budoucnosti.
Anebo se můžeme rozhodnout sami.
A možná je naším úkolem vynalézt něco lepšího."

Chuck Palahniuk, Zalknutí

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Sisyfovské úsilí odborníka na „elektromagnetický smog“
Štěpán Kotrba, Václav Drbohlav

Kde se vzal odborník na radary Pekárek? Tak se zeptali všichni ve chvíli, kdy za "zastánce" radarové základny v Brdech začal hovořit pán v kmetském věku, o jehož odbornosti lze dnes už s úspěchem pochybovat.

Nicméně Doc. RNDr. Luděk Pekárek, DrSc. existuje. Je jím bývalý ředitel Fyzikálního ústavu ČSAV, dnes agilní důchodce a člen klubu Sisyfos, spolupracovník jeho předsedy, anatoma prof. MUDr. Jiřího Heřta, DrSc., se kterým například editoval sborníky Sisyfa "Věda kontra iracionalita" (Academia 2002) .


Čína bude v lesích hledat záhadného Bigfoota, napůl člověka, napůl opici

Čínští vědci chtějí obnovit pátrání po záhadném tvorovi, který vypadá trochu jako člověk a trochu jako opice. Říká se mu Bigfoot. Vědci teď sestavují speciální tým, který po něm bude pátrat v čínských lesích.


UFO kroužilo nad New Yorkem

Bylo to letadlo, nebo podivné balóny ozářené Sluncem? Tyto otázky se nyní honí hlavou lidem, kteří včera nad Manhattanem spatřili zvláštní létající objekt.


Archeologové odkryli unikátní dřevěné konstrukce na hoře Vladař

Praha - Archeologové odkryli unikátní pravěké dřevěné konstrukce na hoře Vladař na Karlovarsku. Byly součástí vodní nádrže související s hradištěm na vrcholu hory. Dendrochronologickým datováním zjistili, že duby, z nichž byly trámy zhotoveny, byly pokáceny před zhruba 2500 lety.

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 20.10.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Pozor na úplněk 23.10.2010.

Mějte se hezky...

Hade, 17.10.2010