Nahoru ]Hrubá Skála a TroskyRybníček nad SedmihorkamiNa hradu ValdštejnValdštejn...

Vítám vás v novém týdnu. Fotografie jsou z výletu do Českého ráje.
Minulý týden mne z různých pozoruhodných zpráv na internetu (i přesto že mne nikdo nepovažuje za optimistu) šokovala následující:

USA v šoku: Do chudoby spadlo na 50 milionů Američanů

Washington - Té zprávě statistického úřadu USA se pravděpodobně většině Američanů nechce věřit. Úřad přišel s novou statistikou dokládající, jak vážné důsledky měla a má ekonomická krize. Podle jeho zjištění žije 44 milionů obyvatel Spojených států pod hranicí chudoby.


Ať žije a vzkvétá náš vzor....

"Pořád ubývá a ubývá pitné vody. Ale růst se samozřejmě omezovat nesmí. To je neamerické. Sobecké. Tyranské. Zlé. Každé dítě má právo na život. Každý člověk má právo žít tam, kde si žít může dovolit. Máme oprávnění jít za štěstím tam, kam dojedeme, doletíme, doplujeme, hnát se za štěstím. Jistěže, když se na jedno místo přihrne moc lidí najednou, tak je zničí – ale to už je systém zkoušek a rovnováhy, tak se samoreguluje trh.
Takže zničit nějaké místo je jediný způsob, jak je zachránit.
Musíte zařídit, že před celým vnějším světem bude vypadat úděsně."

Chuck Palahniuk, Deník

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Odhalte historii jediného místa na světě, odkud jste mohli letět na Měsíc

Jediné místo na světě, odkud se zatím dvanáct Pozemšťanů vydalo na úspěšnou pouť k jinému nebeskému tělesu, leží na atlantském pobřeží Floridy. Ještě dvakrát odtud poletí i kosmické raketoplány, než se tato éra kosmonautiky definitivně uzavře.


Oslo - Luky, šípy, oštěpy. A téměř 3 400 let stará kožená bota.

To jsou jen některé z předmětů, které objevili archeologové na nově otevřeném nalezišti v horách ve středním Norsku.V Norsku ustoupilo čelo ledového pole za poslední rok o plných 18 metrů - a odhalilo tak vůbec poprvé nálezy datované až z doby železné. Některé artefakty jsou přes patnáct set let staré.


Jak nám přestavěli Stonehenge

Temné tajemství moderní archeologie

Po desetiletí jsou oficiální publikace o Stonehenge plné fascinujících údajů, čísel a teorií popisujících největší anglický předhistorický monument. Avšak ani v jednom průvodci na lesklém křídovém papíru nenajdete zmínku o přestavbě 4 000 let starého kamenného kruhu, která probíhala ve 20. století!

To je jedno z temných tajemství moderní archeologie, o kterém se nemluví: O dnech, v nichž kameníci přestavěli nejslavnější britský starověký monument Stonehenge tak, jak by podle nich měl vypadat.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 22.9.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Pozor na úplněk 23.9.

Mějte se hezky...

Hade, 19.9.2010