Nahoru ]

Zelený dům

Ä ještě jednou :-)

Vítám vás v novém týdnu.  Začal nám školní rok a tak se i Hadův týden vrací v plném rozsahu.

"Podle Platóna žijeme připoutaní řetězy v temné jeskyni. Řetězy nás drží tak, že vidíme jen temnou stěnu jeskyně. Vidíme jen stíny, které se na ní pohybují. Možná to jsou stíny čehosi, co se hýbe venku před jeskyní. Ale mohly by to být i stíny lidí připoutaných vedle nás.
Možná že jediné, co všichni jsme s to vidět, je náš vlastní stín.
Jung říkal, že jeho dílo je dílem jeho stínu. Že nikdy nevidíme ostatní. Jen aspekty nás samotných, které na ně dopadají. Stíny.
Projekce. Naše asociace."


Chuck Palahniuk, Deník

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Bojím se života, ne smrti, říká Raymond Moody

Praha - Filozof, psychiatr a autor bestselleru Život po životě Raymond Moody se smrti nebojí, strach má spíše ze života, řekl dnes novinářům. Moody je na několikadenní návštěvě České republiky, čeká ho autogramiáda, přednáška a seminář.


Tornádo v Olešnici

V úterý dne 24. srpna 2010 se ve večerních hodinách v cca 18,50 přehnalo Olešnicí tornádo. Vzdušný vír vznikl na okraji bouřky a první škody způsobil na střeše kulturního domu. Dál tornádo na své pustošivé pouti pokračovalo přes bývalý masokombinát, kde poničilo střechu obytné budovy a pokračovalo přes provozní halu, kde odtrhlo plechy ze střechy cca 5 metrů dlouhé a 1m široké. Jeden z plechů se našel na dvoře rodiny Pešových na Vejpustku cca 200 m vzdáleném. Na střeše orlovny bylo jen několik popadaných křidlic, více poškozena byla střecha ve dvoře.


Hamouni, poskokové, otroci, vyžírky a spodina

Od takzvaně sametové revoluce uplynulo dvacet let. Není vám divné, že se většina lidí má tak nějak stejně? Vždyť jsme přešli od nevýkonného socialistického způsobu hospodaření k daleko lepšímu, kapitalistickému. Čím to je, že většina lidí pořád pracuje osm hodin denně pět dnů v týdnu? Jak je možné, že stát je navíc zadlužený, když předtím nebyl?

Ostatní země na tom nejsou o moc lépe.

Možná je to jinak, než jsme si mysleli. Neviditelná ruka nepatří trhu, který všechno vyřeší, ale těm, kteří nechtějí být vidět a jejichž jméno neznáme. Pojďme se vyšplhat na pyramidu moci a z té výšky uvidět, že trh je zotročený a demokracie je jenom divadýlko pro lid...


Mají pověsti o potopách reálný základ?

Také se divíte nad tím, kolik různých kultur po celém světě má své mytologii báji o nějaké potopě světa, která se v dávných dobách přehnala a způsobila obrovskou zkázu? A je tak proto možné, že právě tyto báje mají reálný základ? Rád bych to přiblížil trochu víc.

Obdobné potopy jsou velice častým motivem dávných bájí. A to nejen v Bibli, ale doslova po celém světě. A co víc, jsou si velmi podobné. Jako kdyby tu v dávných časech bylo nějaké celoplanetární propojení. Často se zde vyskytuje zpráva o jakémsi špatném lidstvu, které mělo být vyhubeno, o vyvolených lidech, kteří měli díky nějakému návodu od bohů možnost přežít. Často s nimi přežila i ostatní zvířata a většinou též přistáli na nějaké hoře. Jen ve Velké encyklopedii Ericha von Danikena jsem jich našel spousty, a to jistě nejsou ani zdaleka všechny. Zkusme se proto vydat po jejich stopách.


Mamut - zvíře opředené mnoha záhadami
Kultovní zvíře, které sice patří dávné době ledové, ale stále se stává hrdinou knih, filmů nebo předlohou pro hračky - to je mamut. Kromě impozantních rozměrů živí jeho mýtus i záhada nejasného vyhynutí. Podle některých názorů totiž žije v odlehlých oblastech Sibiře dodnes.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 8.9.2010
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Saturn bude dále velmi silně destabilizovat naši přítomnost na globální úrovni. Myslím, že  otřesy ekonomické, společenské i přírodní budou dále pokračovat.

Mějte se hezky...

Hade, 5.9.2010