Nahoru ]

Telčský zámek ze Štěpnického rybníka 1

Telčský zámek ze Štěpnického rybníka 2

Na židovském hřbitově

A ještě jednou...

U Pařezáku...
 

Vítám vás v novém týdnu. Máme tady prázdniny, a tak jako každý rok jede "Hadův týden" na letní provoz. Jinými slovy, i já potřebuji odpočinek. Omezení provozu se vztahuje především na týdenní horoskop. Pokud se bude cokoliv zajímavého dít, o novinky rozhodně nepřijdete.
Stejně tak tady budete pravidelně nacházet fotografie :-)
V souvislosti s novinkami bych rád zmínil jednu věc. Z pohledu astrologie se příštích čtrnácti dnech nic významného nezmění. Dál je třeba počítat s negativním vlivem velkých planet a jejich neblahým působením na globální dění na této planetě. To znamená celé toto období nás budou přírodní síly ohrožovat stejně jak v minulých týdnech.
Významná změna astrologické situace nastává ke konci července. Dojde k nezvykle špatnému postavení planet.  Celé situace pak kulminuje okolo 5.8.2010. Z tohoto důvodu najdete koncem července na těchto stránkách horoskop, který se tomuto neblahému postavení planet bude důkladněji věnovat.
Stejně jako minulý rok, i letos jsme s Polly vystavovali své fotečky na židovském hřbitově v Telči. A tak především pro celou osádku hřbitova zařazuji pár foteček :-) Letos se zúčastnili krom "umělců"(Hade a Polly s Bestií a Cradle) : Lucka s Kubou a Angie s Feebee, Kika, Martin a Monika s Benem.

Darwinismus versus kreacionizmus

Za tímto nejznámnějším podvodem stáli téměř všichni tehdejší angličtí špičkoví bojovníci za evoluci! Škoda, kterou tím způsobili pátrání po pravdě, byla neodvolatelná.

Stejně jako před 6000 lety Sumeři, také Egypťané, Řekové a Římané pevně věřili, že veškerý pozemský život založila jakási forma nebeských bytostí, která své dílo korunovala člověkem. Nesmysl? Podivně vytrvalý... Zkusme se na to podívat takto. Když dnes generální ředitel nějaké společnosti vydává příkaz, který by měl být uskutečněn v celé firmě, už předem nepočítá s tím, že dorazí beze změn až do nejnižšího oddělení. Naproti tomu skutečnost, že většina historických kultur, od první známé až po současnou, věřila a v podstatě stále věří ve stejný příběh o stvoření, prokazuje jeho neuvěřitelnou hutnost.


Rekordní kolaps vrchních vrstev atmosféry Země - NASA a vědecké sféra jsou šokováni

15. července 2010 Vrchní vrstva zemské atmosféry nedávno zkolabovala v rámci bezprecedentně velké kontrakce, jejíž velikost samotná vědce přiměla kroutit hlavami, oznámila NASA ve čtvrtek. Vrstvy plynu – zvané termosféra – nyní opět stoupají. Tento typ kolapsu není ojedinělý, ale jeho rozsah vědce šokoval.

„Jde o největší kontrakci termosféry za posledních 43 let,“ řekl John Emmert z Naval Research Lab, hlavní autor studie oznamující toto zjištění ve vydání časopisu Geophysical Research Letters z 19. června, „je to rekord kosmického věku.“


První polovina roku 2010 byla nejteplejší v novodobé historii

První polovina letošního roku byla na naší planetě nejteplejší v historii měření. Teplota vzduchu se od dlouhodobého průměru odchýlila o 0,68 stupně Celsia a dosavadní rekord z roku 1998 překonala o 0,02 stupně. Rekordně teplý byl i červen. Souhrnnou zprávu zveřejnil americký Národní úřad pro oceány a atmosféru (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA).


Objev: V době kamenné byly používány dokonalé metody amputace

Na neolitickém nalezišti vykopaném v roce 2005 v Buthiers-Boulancourt, 60 kilometrů od Paříže, objevili vědci kostru starého muže pohřbenou před téměř sedmi tisíci lety. Testy ukázaly záměrnou a úspěšnou amputaci, při které byl použit nabroušený pazourek k odřezání kosti pažní nad kloubním zářezem.


Bosňana prý chtějí zabít ufoni, na střeše mu přistál šestý meteorit za pár let

Bosňan Radivoje Lajić tvrdí, že si ho vzaly na mušku mimozemské bytosti. Jeho dům totiž už dlouhodobě sužují pády meteoritů. Ty padají na jeho obydlí s ďábelskou přesností už několik let. Teď už mu spadl na střechu šestý a není tak divu, že se muž začíná bát o svůj život.


Pohoda na hřbitově

Z něžné Feebee se vyklubal velice žravý potkaní kluk, leč jméno mu zůstalo...

Každý den jsme se koupali v Pařezáku

A pili čaj...

A kouřili vodnici...

Beba sladce spinká...

Beba vychutnává polední siestu...

S Polly a Bestií na lodičce

Kartičky...

Hádejte, kde je Bestie?...

Kika s Móňou pořádají šnečí závody

Odpočinek ve výstavní síni...

Angie a Martin velmi zamyšlení...

Rovněž tak i Móňa s Kikou

Všichni jsme se snažili vyfotografovat jak půjde Angie sama do vody...

Leč se nezadařilo...

Angie vyplazuje na snahy Lucky a Kuby jazyk...

Dámy pózují...

A smečka cosi čmuchá...


Další fotečky najdete na stránkách Polly >>>>>

Mějte se hezky...

Hade, 25.7.2010